نیکزاد، رییس بنیاد مسکن گفت: تا هفته آینده با هماهنگی بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه و در راستای عملیاتی شدن دستور ریاست‌جمهوری این وام‌ها به بانک‌های عامل ابلاغ خواهند شد.

ابلاغ بخشنامه اعطای وام مسکن روستایی به بانک‌ها تا هفته آینده

به گزارش سلام نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن در رابطه با پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستانی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر گفت: در سال ۱۳۸۴، ۷ درصد از واحدهای مسکونی کشور نوسازی شدند و براساس برنامه ریزی در طول ۱۶ سال اخیر و پرداخت وام ارزان برای ساخت مسکن روستاییان، هم اکنون حدوده ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی نوسازی شده است.

او گفت: برنامه ریزی بر این است که، باید سالیانه حدوده ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی را در سراسر کشور نوسازی کنیم که در سال ۱۴۱۰ هیچ واحد مسکونی روستایی غیر مقاوم نداشته باشیم.

نیکزاد گفت: وام مسکن روستایی باید ۲۰۰ میلیون تومان می شد و با سود ۵ درصد به صورت ضمانت سفته زنجیره‌ای سه نفر و بازپرداخت ۲۰ ساله به روستاییان پرداخت می شد.

رئیس بنیاد مسکن گفت: در خصوص سود وامی که به روستاییان پرداخت می‌شود و نحوه ضمانت وام، مقداری اختلاف نظر میان بانک‌های عامل و سازمان برنامه  و بودجه بود که بعد از پیگیری ها، ریاست جمهوری دستور به پرداخت وام روستایی با شرایطی همچون بازپرداخت ۲۰ ساله، سود ۵ درصد و ضمانت سفته زنجیره‌ای ۳ نفره دادند.

نیکزاد در رابطه با زمان پرداخت وام ساخت مسکن روستایی گفت: تا هفته آینده با هماهنگی بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه در راستایی عملیاتی شدن دستور ریاست جمهوری بخشنامه این وام‌ها به بانک‌های عامل ابلاغ می شود.

رئیس بنیاد مسکن با اشاره به شرایط دریافت وام ساخت مسکن روستایی گفت: روستاییان فقط باید براساس کاربری مسکونی پروانه بگیرند و ساخت و ساز کنند. به خصوص در استان‌های شمالی که هدف ما حفظ سرسبزی در این استان هاست. افرادی که خود و فرزندانشان پروانه ساختمانی ۲ طبقه می گیرند، می توانند دو تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *