اقتصادنیوز: متقاضیانی که فرم ج آنها از قبل قرمز شده، امکان ثبت نام و استفاده از امتیازات این قانون را دارند.
امکان ثبت نام این گروه از متقاضیان در نهضت ملی مسکن فراهم شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هم اکنون سامانه نهضت ملی مسکن برای متقاضیان دارای سه فرزند و یا بیشتر باز است، اما حالا در این سامانه تنها متقاضیانی که پیش از این در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام نکرده‌اند، امکان ثبت نام در این طرح جدید را دارند و طبق  دستورالعمل اعلام شده متقاضیانی که پیش از این در سامانه ثبت نام کرده بودند، همزمان نمی‌توانند از دو طرح برخوردار شوند.

از سوی دیگر برای ثبت نام در این طرح باید نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند بالای ۲.۵ نفر نباشد.

 اما متقاضیان در قالب “قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” طرح نهضت ملی مسکن باید به چه شیوه ای باید ثبت نام کنند؟

در ابتدا متقاضیان با ورود به سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به آدرس https://saman.mrud.ir/ و انتخاب گزینه ثبت نام نهضت ملی مسکن و وارد کردن کد ملی، شماره موبایل، کد امنیتی و انتخاب گزینه مرحله بعد اقدام به ثبت نام و وارد کردن اطلاعات شخصی و انتخاب گزینه متقاضیان دارای سه فرزند (قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) می‌کنند.

 

 

 

در این طرح  متقاضیانی که امکان ویرایش اطلاعات برای آنها وجود دارد  می توانند با وارد شدن به بخش ویرایش، اطلاعات خود را تکمیل و یا اصلاح کنند  اما متقاضیانی که امکان ویرایش برای آنها وجود ندارد، باید گزینه انصراف را انتخاب و مجدد اقدام به  ثبت نام کنند.

متقاضیانی که فرم ج آن‌ها از قبل قرمز شده (از تسهیلات دولتی در حوزه مسکن نظیر دریافت مسکن مهر و یا زمین دولتی استفاده کرده‌اند) امکان ثبت نام و استفاده از امتیازات این قانون را دارند.

طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های حمایتی دولت به شمار می‌رود که در قالب این طرح ۴ میلیون واحد مسکونی ساخته می‌شود که البته تاکنون از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفری که ثبت نام کرده‌اند، نیمی از آن‌ها تایید شده و دولت در حال ارسال پیامک برای واریز آورده اول متقاضیان است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *