با وجود تاکید رئیس جمهور در مصوبات شورای عالی مسکن، بانک مرکزی با گذشت ۲۲ روز از مهلت قانونی همچنان دستورالعمل پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در سال ۱۴۰۱ را به بانک‌های عامل ابلاغ نکرده است.

تاخیر در اجرای مصوبات شورای عالی مسکن/20 درصد وام ها سهم ساخت مسکن است

به گزارش مشرق، به استناد بند ۳ حوزه تسهیلات مصوبات شورای عالی مسکن، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است، توزیع تسهیلات بانکی مربوط به سال ۱۴۰۱ در ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن و همچنین دستورالعمل پرداخت آن را به میزان ۲۰ درصد از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی را تا پایان خردادماه سال جاری به بانک‌های عامل ابلاغ کند.

همچنین بر اساس بند ۴ مصوبات حوزه تسهیلات شورای عالی مسکن، همه بانک‌ها مکلف هستند، دستورالعمل‌های اجرای پرداخت تسهیلات موضوع ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن را به همه شعب خود در سراسر کشور تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۱ ابلاغ کنند.

با وجود تاکید موکد رئیس جمهور در مصوبات شورای عالی مسکن، بانک مرکزی و نظام بانکی تاکنون دستور العمل پرداخت ۲۰ درصد از تسهیلات پرداختی به حوزه مسکن در سال ۱۴۰۱ را با وجود گذشت ۲۲ روز از مهلت قانونی ابلاغ نکردند.

این مسئله در شرایطی رقم می‌خورد، که بانک مرکزی در سال ۱۴۰۰ نیز، دستور العمل مذکور را با تاخیر ۷ ماهه و در انتهای آذرماه سال گذشته ابلاغ کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.