تسهیلات ۲ میلیارد ریالی مسکن روستایی باید پرداخت شود

اهواز – ایرنا – رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : تسهیلات ۲ میلیارد ریالی مسکن روستایی مصوبه شورای عالی مسکن است و باید پرداخت شود، اگر لازم باشد هر روز برای این موضع مهم مصاحبه می کنم .

اکبر نیکزاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد : واحدهایی که در زلزله اخیر هرمزگان با استفاده از تسهیلات مقاوم سازی مسکن پیش تر نوسازی شده بودند خوشبختانه هیچ گونه مشکل یا تخریبی در آنها گزارش نشد .

وی افزود : ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی کشور که غیر مقاوم است باید نو سازی شوند و پرداخت مبلغ ۲ میلیارد ریال کارشناسی شده است که در شورای عالی مسکن به ریاست شخص رییس جمهور به تصویب رسیده است .

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد : انتظار بنده از مسئولان این است که پرداخت تسهیلات این واحدها شروع شود و با بانک مرکزی هماهنگ شده و نامه آن به بانک های عامل نیز ارسال شده است .

وی گفت : بانک ها نیز منتظر هستند تا سازمان برنامه و بودجه نامه پذیرفتن ۱۳ درصد مابه التفاوت سود را به بانک مرکزی ارسال کند و پرداخت این تسهیلات شروع شود .

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه کشور ما روی کمربند زلزله قرار گرفته افزود : روزانه فرصت بهسازی ۵۵۵ واحد مسکن روستایی از دست می رود که از مسئولان خواهش می کنم که برای پرداخت این تسهیلات مقاومت نکنند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.