جوکار گفت: در نهایت با تصویب کلیات طرح مذکور، مقرر شد مرکز پژوهش‌ها بر روی نحوه تخریب آلونک‌ها و تامین مسکن برای محرومین کار کارشناسی کند و سپس بررسی جزییات در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.
تصویب کلیات طرح ساماندهی تامین مسکن برای محرومین+جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس از تصویب کلیات طرح تغییر رویه تخریب منازل مسکونی غیرمجاز محرومین و ساماندهی تامین مسکن آنها در نشست امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد.

محمدصالح جوکار در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در جمع خبرنگاران گفت: در نشست امروز روح‌الله ایزدخواه نماینده مردم تهران طرحی با عنوان «تغییر رویه تخریب منازل مسکونی غیرمجاز محرومین و ساماندهی تامین مسکن آنها» را ارائه کرد که این طرح با حضور نمایندگانی از وزارت کشور، امور اراضی، کمیته امداد امام (ره) و مرکز پژوهش‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی افزود: این طرح مزیت‌هایی دارد اما در عین حال نباید فراموش کرد که خانه‌سازی در مناطقی که کاربری مسکونی ندارد، خارج از شهرها و خارج از طرح هادی روستاها خلاف قانون بوده و دستگاه‌های قضایی با آنها برخورد می‌کنند که این امر آسیب‌های اجتماعی ایجاد می‌کند.

جوکار ادامه داد: اصلی‌ترین بحث این است که چرا دستگاه‌های ذیربط پیش از اقدام غیرقانونی ورود نمی‌کنند در واقع ترک فعل از وظیفه ذاتی‌شان صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: در نهایت با تصویب کلیات طرح مذکور، مقرر شد مرکز پژوهش‌ها بر روی نحوه تخریب آلونک‌ها و تامین مسکن برای محرومین کار کارشناسی کند و سپس بررسی جزییات در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

همچنین بخوانید
جزئیات پرداخت ۱۱۰۰ میلیاردی درآمد یارانه‌ها
پیشنهاد محسن رضایی برای انقلاب خانه سازی
قیمت مسکن در تهران امروز ۱۹ دی ۱۴۰۰
افزایش معاملات ماهانه مسکن
مسکناقتصادنیوزمحرومینجوکارآلونک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *