رئیس بنیاد مسکن با بیان این‌که توان فنی ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور وجود دارد، گفت: ناهماهنگی بین بنیاد، سازمان برنامه، وزارت راه و بانک مرکزی باعث وقفه در پرداخت وام مسکن روستایی ۲۰۰ میلیون تومانی شد.

 

توان فنی ساخت سالانه 1 میلیون مسکن در کشور وجود دارد

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اکبر نیکزاد با اشاره به با لزوم پرداخت وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی، اظهار کرد: در جلسه 25 آبان سال 1400 با توجه به تورم، گرانی مصالح ساختمانی و افزایش دستمزد‌ها مطابق با گزارش شورای عالی مسکن در حضور رئیس جمهور وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی مصوب شد.

وی ادامه داد: متاسفانه عدم هماهنگی میان بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه، وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی موجب وقفه در پرداخت وام مسکن روستاییان شد. پرداخت این وام منوط بر این بود که سازمان برنامه ما به التفاوت سود 13 درصدی مسکن روستایی را پرداخت کند.

وی افزود: با توجه به اینکه در برخی از مناطق کشور برای ساخت و ساز 6 ماه بیشتر فرصت نبوده  و بعد از شهریور ماه به دلیل بارش باران، برف و سرما امکان اجرای عملیات نیست از سازمان برنامه درخواست کردیم این ما به التفاوت سود مسکن روستایی را پرداخت کند تا مشکل روستائیانی که به شدت پیگیر این وام هستند، حل شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به توانمندی‌های ایران برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی اظهار کرد: توان فنی و تولید مصالح ساختمانی مورد نیاز و نیروی انسانی برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در ایران وجود دارد اما یک دستگاه به تنهایی توانایی انجام چنین پروژه عظیمی را نداشته و تحقق این موضوع نیازمند هماهنگی میان همه دستگاه‌های عضو شورای عالی مسکن است هر چند تاکنون ناهماهنگی میان این دستگاه‌ها مشاهده نشده است.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *