عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه در اصلاح احکام مرتبط به نهضت ملی مسکن با وزارت راه همراه هستیم، گفت: ساخت ۴ میلیون مسکن بازار را تنظیم می‌کند.

 

صُدیف بدری با بیان این‌که مجلس به وزارت راه و شهرسازی از طریق احکامی که نیاز دارد تا اجرای نهضت ملی مسکن عملیاتی شود، کمک خواهد کرد،‌ اظهار کرد: نمایندگان مجلس برای تحقق این برنامه نهایت تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: برخی احکام مورد نیاز در لایحه بودجه سال آینده کل کشور آمده است. برای تقویت منابع مالی، تامین منابع مالی صندوق ملی زمین و مسکن در لایحه دولت رقم ناچیزی قید شده که نمایندگان مجلس به شرطی که سازمان برنامه و بودجه همراهی و موافقت کند حتما برای تقویت آن اقدام خواهند کرد.

وی افزود‌: مجلس در خصوص هماهنگی‌های بین‌بخشی با وزارتخانه‌های دیگر چنانچه وزارت راه و شهرسازی اعلام کند و نیاز به کمک در این خصوص داشته باشد حتما همراهی لازم را خواهد داشت. همچنین در موضوع الزام بانک‌ها برای تخصیص تسهیلات به بخش مسکن مجلس کمک وزارت راه و شهرسازی است.

وی یادآور شد: الزام بانک‌ها و همراهی آنها در ارایه تسهیلات به بخش مسکن در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نبود که سعی می کنیم آن بخش را اصلاح کنیم.

وی تاکید کرد: هر حکمی که برای اجرای بهتر طرح نهضت ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی کمک کند مورد حمایت و تایید نمایندگان مجلس خواهد بود.

وی بر همراهی و اراده دولت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد و افزود: تولید مسکن موضوع مهمی است که موردنظر نمایندگان مجلس است. در چندین سال گذشته انباشت تولید مسکن وجود داشت که فاصله نیاز و تولید را افزون کرد. بنابراین تولید در اولویت برنامه‌های دولت و مجلس به ویژه برای اقشار کم‌درآمدی و محروم جامعه است.

بدری توضیح داد: احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در طی چهار سال دولت سیزدهم به تنظیم‌گری بازار عرضه و تقاضا کمک می‌کند و همه باید در اجرای این طرح همراهی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *