جزئیات راه‌اندازی سامانه‌ نمایش پیشرفت قانون جهش تولید مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از راه‌اندزی سامانه‌ای برای نمایش پیشرفت قانون جهش تولید مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

اسماعیل حسین زهی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت اجرای قانون جهش تولید مسکن، گفت: در چند روز گذشته جلساتی را با وزیر راه و شهرسازی و مسئولان این وزارتخانه درباره این موضوع داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه با گزارشاتی که مسئولان وزارت راه و شهرسازی به اعضای کمیسیون ارائه کرده‌اند نشان می‌دهد در برخی استان‌ها روند اجرای قانون به خوبی در حال پیشرفت است، ادامه داد: در برخی استان‌ها نیز به دلیل کمبود زمین روند اجرای کار به کندی در حال سپری شدن است.

نماینده خاش در مجلس با اعلام اینکه نزدیک به 2 میلیون واحد زمینش برای ساخت از سوی وزارت راه تامین شده است، افزود: با توجه به اینکه در برخی استان‌ها و مراکز آنها کمبود زمین وجود دارد و باید برخی زمین‌ها را به شهرها الحاق کنند فعلا با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در برخی استان‌ها شاهد پیشرفت فیزیکی 30 درصدی پروژه‌ها هستیم، عنوان کرد: یکی از مشکلات دیگر در راه کند پیش‌رفتن پروژه بحث سود بانکی وام‌ها است که 18 درصد است، مردم راغب نیستند که این وام‌ها را دریافت کنند که مجلس با پیگیری‌های که انجام داده تلاش خواهد کرد تا سود این وام‌ها کاهش پیدا کند.

حسین‌زهی با تاکید براینکه طبق قانون جهش تولید مسکن وزیر راه و شهرسازی باید هر ماه گزارشی از روند پیشرفت پروژه‌ها و اجرای قانون به مجلس ارائه کند، اظهار کرد: وزارت راه نیز با یک شرکت ذی‌صلاحی قراردادی را منعقد کرده تا با راه‌اندازی سامانه‌ای میزان پیشرفت پروژه را به صورت دوره‌ای در آن سامانه اعلام شود.

وی تصریح کرد: مسئولان وزارت راه و شهرسازی این قول را به اعضای کمیسیون داده‌اند برای تامین زمین در شهرهای کمبود دارند زمین‌های مرغوبی که در سایر شهرها دارند را به فروش برسانند و با پول آن در شهرهای که کمبود زمین دارند، زمین خریداری کنند.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *