رئیس بانک مرکزی: 3 هزار میلیارد تومان به صندوق ملی مسکن واریز می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی، گفت: بر اساس توافق انجام شده مبالغ وصول شده از محل بدهی دولت به بانک مرکزی مرتبا به صندوق ملی مسکن واریز می‌شود که در سال ۱۴۰۰ میزان وصولی حدود ۳ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی در تشریح نشست امروز ( دوشنبه) کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص بررسی آخرین وضعیت تامین مالی تولید مسکن در اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: خط اعتباری وجود دارد که متعلق به حدود 12 سال قبل بوده و به منظور احداث مسکن مهر اعطاء شده است.

وی افزود: طبق قانون جهش تولید مسکن مقرر شده تا این بدهی به بدهی دولت به بانک مرکزی تبدیل و منابع حاصل از برگشت طرح مسکن مهر به صندوق ملی مسکن واریز و صرف اهداف مقرر شود.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه مکاتبات بین سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی صورت گرفته است تا به دو شکل بدهی مربوط به خط اعتباری مسکن مهر وصول شود، ادامه داد: یکی از روش های مطرح شده این است که خط اعتباری 50 هزار میلیارد تومانی مذکور به صورت یکجا به بدهی دولت تبدیل و یا اینکه به صورت اقساطی و به مرور این اتفاق رخ دهد.

صالح آبادی ادامه داد: بر اساس تفاهم انجام شده بین بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه مقرر شده است تا به مرور بدهی دولت نسبت به بانک مرکزی تبدیل و مبلغ وصول شده نیز مرتبا و به محض وصول به صندوق ملی مسکن واریز شود.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس توافق انجام شده مبالغ وصول شده از محل بدهی دولت به بانک مرکزی مرتبا به صندوق ملی مسکن واریز می‌شود که در سال 1400 میزان وصولی حدود 3 هزار میلیارد تومان است، عنوان کرد: تا سال 1415 مبلغ بدهی 50 هزار میلیارد تومانی دولت به بانک مرکزی وصول می‌شود.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.