رشد 218 درصدی خرید خانه‌های بالای 20 سال/ کاهش 26 درصدی معاملات مسکن در تیر 1401
بررسی جدیدترین گزارش تحولات بازار مسکن نشان می‌دهد در تیر امسال معاملات نسبت به تیر ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۰۳ درصد رشد داشته و سهم خانه‌های بالای ۲۰ سال ۲۱۸ درصد رشد داشته است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام بانک مرکزی طی تیرماه امسال در مناطق 22 گانه تهران 10294 واحد مسکونی در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت شده که نسبت به تیرماه سال گذشته 103 درصد افزایش یافته است. این میزان معاملات مسکن نسبت به خرداد 1401 حدود 26 درصد کاهش یافته است که یکی از دلایل آن انتظارات کاهش قیمت به واسطه تاثیر برخی رویدادهای احتمالی بوده است.

در بخش توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده براساس شاخص “تفکیک عمر بنا” نیز به دلیل تورم‌های پیاپی سال‌های گذشته تقاضا به سمت و سوی واحدهای با عمر ساخت بالای 20 سال بوده است.

بر این اساس در ماه مورد اشاره با آن‌که واحدهای با عمر تا 5 سال با 30.1 درصد بیشترین سهم را در سبد معاملات مسکن مردم داشته است،‌اما واحدهای با عمر بالای 20 سال نیز رشد 218.4 درصدی را ثبت کرده است.

در ماه گذشته 2114 فقره از معاملات مسکن شهر تهران برای واحدهای با عمر بیش از 20 سال بود. تیرماه سال گذشته سهم این نوع ساختمان‌ها در معاملات 664 فقره بوده است.

به گزارش تسنیم، در اردیبهشت ماه امسال سهم واحدهای با عمر بیش از 20 سال از سهم کل واحدهای معامله شده نسبت به اردیبهشت سال گذشته حدود 314 درصد افزایش یافته بود که طی 4 ماه سال 1401 بیشترین رقم بوده است.

بیشتر بخوانید
تغییر رفتار مردم در بازار مسکن/ رشد 314 درصدی خرید خانه‌های بالای 20 سال در تهران

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.