همزمان با تمرکز دولت بر ساخت ۴ میلیون مسکن، معاملات بازار مسکن در فروردین امسال رشد ۶۳.۷ درصدی را توام با کاهش قیمت ثبت کرده که حاکی از رونق غیرتورمی این بخش دارد.

رونق غیرتورمی در بازار خرید مسکن با آغاز سال جدید

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مطابق جدیدترین گزارش بانک مرکزی در فروردین امسال تعداد معاملات بازار مسکن نسبت به اسفند و فروردین سال گذشته به ترتیب 49.9 درصد کاهش و 63.7 درصد افزایش یافته است.

در میان مناطق 22 گانه تهران طبق روال همیشگی بیشترین معاملات مسکن در منطقه 5 ثبت شده است. در این منطقه طی اولین ماه سال جاری 534 فقره قرارداد خرید و فروش مسکن انجام شده است. متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه 5 بالغ بر 42 میلیون و 167 هزار تومان بوده است. مجموع  معاملات این منطقه در فروردین ماه سال گذشته 296 فقره بود.

منطقه 10 نیز با 365 فقره قرارداد در رتبه دوم قرار گرفته است. متوسط قیمت مسکن در این منطقه 23 میلیون و 534 هزار تومان بوده است.

کمترین متوسط قیمت مسکن با 15 میلیون و 770 هزار تومان مربوط به منطقه 18 بوده؛ در این منطقه طی ماه مورد اشاره 88 فقره قرارداد خرید و فروش مسکن ثبت شده که 17 فقره از ماه مشابه سال قبل بیشتر است.

کمترین معامله انجام شده نیز با 20 فقره متعلق به منطقه 19 بوده که البته 3 فقره نسبت به فروردین سال 1400 بیشتر است.

به گزارش تسنیم، رونق معاملات بازار مسکن در اولین ماه سال آنهم در شرایطی که قیمت 2.4 درصد کاهش یافته،‌ نشان از رونق غیرتورمی این بخش دارد. این‌گونه به‌نظر می‌رسد برنامه دولت برای ساخت 4 میلیون مسکن طی 4 سال بازار مسکن تحت تاثیر مثبت قرار داده است.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *