رویکرد بنیاد مسکن تثبیت ماندگاری روستاییان است

خلخال- نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد بنیاد مسکن در طرح‌های توسعه روستاها، تثبیت ماندگاری روستاییان و جلوگیری از مهاجرت‌های بی‌رویه است.

به گزارش خبرنگار مهر، میر غنی نظری عصر یکشنبه در جریان بازدید از طرح‌های توسعه بنیاد مسکن در روستاهای خلخال اظهار کرد: در سطح ملی منابع خوبی برای بنیاد مسکن با هدف کمک به عمران و آبادانی روستاها در نظر گرفته شده که انتظار می‌رود از فصل کاری بیشترین بهره برای اجرای این طرح‌ها در روستاهای خلخال و کوثر انجام شود.

وی تصریح کرد: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های هادی در ۱۰ روستا پیش‌بینی شده و در کنار آن آسفالت‌ریزی در معابر و کوچه‌ها نیز با تأمین قیر مورد نیاز رایگان در اولویت جدی قرار گرفته است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار اجرای طرح هادی، مقاوم‌سازی مسکن روستایی نیز با تأمین ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره جز رویکردهای اصلی است که دولت و مجلس پشتیبانی‌های لازم را در این زمینه انجام می‌دهد.

نظری افزود: ۲۷ هزار متر مربع آسفالت‌ریزی برای تسهیل در تردد روستاییان در سال‌جاری در خلخال اجرایی می‌شود تا در روستاهای مختلف تردد ساکنان این مناطق به راحتی انجام شود.

وی از بازنگری ۱۶ طرح هادی در روستاهای خلخال خبر داد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود به دنبال بازنگری این طرح‌ها، عملیات اجرایی در کوتاه‌ترین زمان انجام شده و رضایتمندی روستاییان فراهم آید.

نظری به ۲ مشکل عمده روستاها در بخش عمران و آبادانی و همچنین آبرسانی در این شرایط خشکسالی اشاره کرد و ادامه داد: تمام تلاش دولت سیزدهم و مجلس در ردیف‌های بودجه‌ای به ویژه محرومیت‌زدایی، تقویت مؤلفه‌های عمران و آبادانی و آبرسانی به روستاهاست تا در شرایط خشکسالی مشکلات و موانع برطرف شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید کمک کنیم تا روستاییان با غنای اقتصادی و بهبود معیشتی خود در روستاها سکونت داشته و از مهاجرت به حاشیه شهرها جلوگیری شود.

کد خبر 5529869
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.