تهران – ایرنا- عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهر جدید «رامشار» ضمن اعلام آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این شهر، گفت: تمامی یک هزار واحد مسکونی در این طرح در شهر جدید به‌صورت ویلایی با متراژ ۲۰۰ تا ۲۲۰ مترمربع ساخته خواهد شد.

ساخت هزار واحد ویلایی نهضت ملی مسکن در شهر جدید «رامشار»

 

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی «ابوذر نکویی» گفت: شهر جدید “رامشار” در ۳۵ کیلومتری زابل و ۱۷۰ کیلومتری زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است و بلندترین نقطه حوزه شمال استان محسوب می‌شود و جزو شهرهای نسل یک به شمار می‌رود که با هدف اسکان جمعیت سرریز حوزه سیستان ساخته شده است، به ارائه اطلاعاتی از آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید رامشار پرداخت.

عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهر جدید رامشار، گفت: حدود ۲۲۰۰ نفر برای شرکت در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که پالایش پرونده‌ها هم تکمیل شده است که بر این اساس ۱۰۰۰ نفر واجد شرایط تشخیص داده شدند.

وی گفت: سهمیه سال اول شهر جدید رامشار در طرح نهضت ملی مسکن، احداث ۳۰۰ واحد بوده است که ما متقاضیان واجد شرایط را به بانک معرفی کرده‌ایم و آنها هم کارهای افتتاح حسابشان را انجام داده‌ و برخی هم واریز وجه را هم انجام داده‌اند.

نکویی افزود: برای ساخت واحدهای شهر جدید رامشار با مجموعه «رسا» به تفاهم رسیده‌ایم و ظرف چند روز آینده زمین را تحویل این مجموعه می‌دهیم. در مجموع از ۱۰۰۰ واحد کل سهمیه شهر جدید رامشار ۳۰۰ واحد تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: با توجه به اینکه منطقه محروم است، بخشی از متقاضیان، متقاضیان خاص و تحت پوشش نهادهایی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند و وجه ۴۰ میلیون تومان اولیه را این دستگاه‌ها پرداخت می‌کنند. ما هم‌زمان کار آماده‌سازی زمین را برای ساخت واحدها پیش برده‌ایم و به‌زودی عملیات اجرایی شروع می‌شود.

عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهر جدید رامشار اضافه کرد: زمین‌های طرح نهضت ملی در شهر جدید رامشار هیچ‌گونه معارضی ندارد و همه در طرح جامع شهر دیده شده است و تمام خدمات آب و برق و … مهیاست.

وی هم چنین گفته است: تمامی ۱۰۰۰ واحد مسکونی طرح به‌صورت ویلایی هرکدام در متراژ ۲۰۰ تا ۲۲۰ مترمربع ساخته خواهد شد.

به گزارش ایرنا این شهر جدید که به‌عنوان بارانداز منطقه ویژه اقتصادی زابل و محدوده صنعتی محسوب می‌شود رفته‌رفته در حال نقش‌آفرینی در حوزه صنعتی، اقتصادی و مسکن است و می‌تواند سرریز جمعیت سیستان را پذیرا باشد.

با استقرار واحدهای صنعتی از جمله کارخانه‌های لاستیک‌سازی و کاشی و سرامیک، تصویب منطقه آزاد سیستان و آغاز فعالیت‌های بازرگانی و تجاری نقش شهر جدید رامشار بسیار پررنگ‌تر خواهد شد و به همین سبب از هم اکنون متقاضیان زمین و مسکن در این شهر در حال افزایش است و با اقدامات انجام شده در این زمینه، رامشار می‌تواند نقش مهمی در تأمین مسکن نیز ایفا کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *