سونامی مسکن از سال 91 در تهران آغاز شد

شهردار تهران با بیان اینکه شرایطی ازقبل ایجاد شده است که مسکن امروز بلای جان تهرانی‌ها شده است، گفت: سونامی مسکن از سال ۹۱ در پایتخت آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین شصت و چهارمین مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان‌ها که صبح امروز در تالار اجلاس ساختمان شورای شهر تهران برگزار شد، با اشاره به اصل مشورت اظهار کرد: مشورت مبانی دینی دارد و شوراها دارای مبانی قانونی نیز هستند و اصل 100 قانون اساسی به تمام شمول شوراها پرداخته است.

وی تصریح کرد: یکی از اتفاقاتی که منجر به جهش در کشور و منجر به نفع برای انقلاب می‌شود، توجه به شوراهاست و متناوب دیدن خدمات منجر به ایجاد امکانی می‌شود که می‌تواند به عنوان حق شناخته شود.

شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری‌ها قبل از تولد بیشترین نزدیکی را با مردم دارند، افزود: شهروندان در حوزه خدمات شهری حمل و نقل و … با شهرداری‌ها ارتباط دارند.

زاکانی با اشاره به اینکه خدمت به مردم امروز در دولت و مجلس به چشم می‌خورد، تصریح کرد: یکی از دلایل عملیات ترکیبی که طی روزهای اخیر علیه ایران صورت گرفت همین تغییر ریل در جهت پیشرفت کشور است.

وی ادامه داد: در دوره جدید ما اعلام کردیم که مسئول همه چیز در تهران هستیم و تلاشمان بر این است که در حد اعلأ خدمتگزار مردم باشیم در همین راستا با تمام دستگاه‌‌ها تفاهم‌نامه امضا کرده‌ایم و مدیریت خود را بر مبنای مشارکت با نهادها و مردم قرار داده‌ایم.

شهردار تهران همچنین با اشاره به اینکه دو سال و نیم گذشته در شرایط سختی گذران کرده‌ایم، گفت: در ابتدای مدیریت جدید سه ماه شهر را با قرض اداره کردیم و علت آن این بود که در سال 91 حدود 31 هزار پرونده صادر شد اما در سال 99 این تعداد به 5 هزار عدد رسید و علت هم این بود که تهران گران اداره شود و مبتنی بر این سیاست شرایطی ایجاد شد که مسکن امروز بلای جان تهرانی‌ها شده است و سونامی مسکن از همین زمان آغاز شد.

زاکانی ادامه داد: در سال گذشته 99 درصد منابع اعتباری شهری را تامین کردیم اما هم‌اکنون در حوزه نقد حدود 10 هزار میلیارد تومان جلوتر هستیم درآمد بیشتری کسب کرده‌ایم و اساس آن این بود که هیچ چیزی را نفروختیم بلکه با مشارکت مردم و مولدسازی به جلو رفتیم.

وی با بیان اینکه وارد حوزه‌هایی شده ایم که خط قرمز مدیریت شهری گذشته بود، گفت: به عنوان مثال در حوزه جمع‌آوری معتادان متجاهر در قالب قرارگاه اجتماعی همکاری با 14 دستگاه آغاز کردیم و هم‌اکنون 5 هزار تخت برای نگهداری این افراد ایجاد شده است؛ به طوری که براساس آمار پیش از 3 هزار معتاد در این محل‌ها ساماندهی شده‌اند.

شهردار تهران اضافه کرد: پیش از عید قرارگاه جهادی مسکن را تشکیل دادیم تا تسهیلگری و زمینه‌سازی برای احداث مسکن را فراهم کنیم و هم‌‌اکنون جهت احداث 340 هزار واحد تفاهم‌نامه امضا شده است که ساخت حدود 40 هزار واحد آغاز شده است.

زاکانی در پایان گفت: هم اکنون بالغ بر 80 درصد منابع شهرداری تهران را بدون توجه به مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌کنیم.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *