شرط جدید فروشندگان مسکن در تهران برای خریداران حاکی از تورم‌ در بازار مسکن است. فروشنده ملک را مشروط به آنکه ملکی مطابق با بودجه خود پیدا کند، می‌فروشد. مسکن به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اکوایران، در بازار خرید و فروش مسکن، یک شرط جدید مُد شد. بررسی میدانی بازار خرید و فروش مسکن از یک شرط برخی فروشندگان مسکن برای خریداران حکایت دارد. تحقیقات میدانی نشان می‌دهد، برخی فروشندگان مسکن در زمان تفاهم نهایی با خریدار، خواهان درج بندی در قرارداد می‌شوند. بندی که در آن فروشنده بین بازه ۲۴ تا ۷۲ ساعت از خریدار وقت می‌خواهد تا در صورتی که موفق به خرید ملک جدید متناسب با بودجه خود شود، قرارداد خود را نهایی کند. بر اساس این بند، در صورتی که فروشنده نتواند ملک مدنظر خود را بیابد، قرارداد فروش ملک فسخ می‌شود. پیگیری‌های نشان می‌دهند این مطالبه و شرط جدید به واسطه نابسامانی بازار و تغییرهای ناگهانی نرخ‌های پیشنهادی مسکن است. طبق گفته برخی مشاوران املاک، برخی فروشندگانی که قصد تبدیل به احسن ملک خود را دارند، پس از فروش ملک قبلی خود با تغییرات نرخ‌های پیشنهادی در بازار مواجه شدند و به همین دلیل، پس از فروش ملک خود، دیگر نتوانستند نسبت به خرید ملک جدید اقدام کنند. برخی فعالان بازار مسکن، بر این باورند، بعضی از فروشندگان ملک به دلیل تورم‌های انتظاری نرخ‌های پیشنهادی خود را تغییر می‌دهند. به‌ طوریکه حتی در برخی مواقع ممکن است مشتری در یک هفته، دو یا سه بار تغییر نرخ ببیند. برخی نرخ‌های پیشنهادی فروش مسکن در تهران محل متراژ (مترمربع) سن بنا (سال) قیمت (تومان) جردن ۹۲ ۲۱ ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون پونک ۵۵ ۲۰ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مرزداران ۷۷ ۷ ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون شهرک رضویه ۷۳ ۱۱ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون اندیشه فاز یک ۶۱ ۱۰ یک میلیارد و ۵۲۰ میلیون استاد معین ۴۵ ۲۴ ۹۹۰ میلیون گیشا ۷۷ ۲۲ ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون کوی فردوس ۶۰ ۲۰ ۳ میلیارد و ۶۲۰ میلیون جنت آباد جنوبی ۷۷ ۷ ۵ میلیارد کد خبر 692361 برچسب‌ها قیمت مسکن و زمین خبر مهم

,
عدم تکمیل 40 درصد مسکن مهر پردیس در سایه بی عملی دولت قبل/ شرکت عمران 3000 میلیارد تومان بدهکار است

درحالی حدود ۴۰ درصد مسکن مهر پردیس تکمیل نشده که برخی اقدامات در دولت قبل بار مالی فراوانی را به شرکت عمران این شهر تحمیل کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اواسط اردیبهشت ماه امسال با حکم مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران، امیرحسین جابرانصاری به‌عنوان سرپرست شرکت عمران پردیس منصوب شد. این انتصاب در حالی صورت گرفته که پروژه‌های مسکن مهر شهر جدید پردیس روزهای خوبی را پشت‌ سر نمی‌گذارد.

حدود 40 درصد از پروژه‌های این طرح تاکنون تکمیل نشده، ضمن این‌که برخی اقدامات صورت گرفته در دولت قبل شرایط بغرنجی را به لحاظ تامین منابع مالی برای این طرح به‌وجود آورده است.

تحمیل هزینه‌های سنگین به شرکت عمران،  اجرای برخی پروژه‌های زیرساختی که ارتباطی به وزارت راه ندارد و… از جمله اقداماتی است که در دولت قبل زمینه نابه‌سامانی کنونی را برای پروژه‌های مسکن مهر پردیس به‌وجود آورده است.

بیشتر بخوانید

یکی دیگر از مشکلات،تحمیل بدهی حدود 3000 هزار میلیارد تومانی ناشی از تسهیلات بانکی، بدهی دستگاه‌های دولتی و پیمانکاران است که در دولت قبل تشدید شده است.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.