عوامل پنهان کاری قیمتی در بازار مسکن!

به گزارش اقتصادنیوز اخبار غیررسمی و وضعیت سیاسی کشور بر روی بازارمسکن نیز تأثیر گذاشته و بیشتر مالکان ترجیح می‌دهند به جای عقب نشینی قیمتی درکنار قیمت ملک یا بهای اجاره عبارت تفاهمی را به کار ببرند.

با وجود آن که بازار تابستانی مسکن به گرمای بهار نبود و میزان معاملات در این فصل کاهش پیدا کرد اما همچنان شاهد رشد قیمت‌ها بودیم. به گفته برخی از فعالان بازار مسکن در غرب تهران کاهش معاملات در مرداد ماه هم ادامه پیدا کرده که در نیمه دوم مرداد ماه بیش ازهفته های نخست با ریزش معاملات رو به رو بوده اند.

اما وضعیت مستأجران نسبت به گذشته تغییری نداشته و فشار افزایش دو برابری اجاره بها ادامه دارد. محله‌های غرب تهران هم برای خریداران و هم مستأجران از نقاط محبوب است، این درحالی است که حمل و نقل عمومی در این محدوده به شدت دچار ضعف است و به دلیل استفاده از خودروی شخصی بزرگراه‌های این محدوده همیشه با بار ترافیکی سنگینی رو به رو است .

اگر محل کار شما در محدوده مرکزی شهر باشد و محل سکونت شما در غرب دست کم در ساعت‌های پیک ترافیک صبح‌گاهی و غروب باید دو ساعت از عمرتان را در ترافیک سپری کنید، اما به دلیل آب و هوای مناسب، وجود مراکز تفریحی و تجاری، وجود فایل‌های متنوع اجاره و فروش این محله ها همچنان مورد اقبال قرار دارند و منطقه 5 و 2 و 22 سال هاست در لیست پرفروش‌ها قرار دارند .

محله

 متراژ(مترمربع)

 رهن (تومان)

 اجاره (تومان )

سردار جنگل

55

250میلیون

6 میلیون

سردار جنگل

64

520 میلیون

سردار جنگل

60

400 میلیون

سردار جنگل

60

300 میلیون

4 میلیون

سردار جنگل

65

450 میلیون

سردار جنگل

50

100 میلیون

8 میلیون

سردار جنگل

63

250 میلیون

8 میلیون

سردار جنگل

65

750 میلیون

سردار جنگل

65

430 میلیون

سردار جنگل

50

300 میلیون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *