میانگین قیمت مسکن در منطقه پرتقاضای شرق پایتخت در معاملات نیمه امسال به ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید اما بررسی قیمت فایل‌های موجود بازار مسکن نشان می‌دهد در برخی مناطق قیمت واحدهای فروشی تا دو برابر این مقدار نیز پیشنهاد شده است.
قیمت مسکن در منطقه پرتقاضای شرق تهران
به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در فایل‌های موجود واقع در محدوده تهرانپارس غربی که در زمره مناطق پرتقاضا با قیمت بالاتر از سایر محله‌های منطقه چهار است، در حال حاضر حول و حوش ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان بوده و در مورد آپارتمان‌های نوساز و کلید نخورده در برخی معابر خاص، قیمت‌های بالاتر از این نیز اعلام شده است.

10

البته محله‌هایی با قیمت بالاتر از تهرانپارس نیز در منطقه چهار واقع شده است که از آن جمله می‌توان به شمس‌آباد اشاره کرد. بررسی فایل‌های موجود نشان می‌دهد قیمت آپارتمان‌های نوساز در محله شمس‌آباد در مقایسه با تهرانپارس بین 5 تا 15 درصد بیشتر است.

اما آنچه سبب می‌شود میانگین قیمت در منطقه چهار نزدیک به میانگین قیمت در معاملات کل شهر تهران باشد، وجود محله‌های قیمت‌مناسب در این محله نظیر حکیمیه، بلوار پروین و مجیدیه است. به عنوان مثال میانگین قیمت در فایل‌های فروشی واقع در حکیمیه در حال حاضر حول و حوش 43 میلیون تومان است، به این معنا که قیمت‌های بیشتر از این مقدار برای واحدهای کم‌سن و قیمت‌های کمتر از این مقدار برای واحدهای میانسال و کهنه‌ساز وجود دارد. با این وصف منطقه چهار به عنوان یکی از مناطقی که با توجه به جای دادن محله‌های متوسط رو به پایین و متوسط رو به بالا در خود، می‌تواند به انواع تقاضای مسکن حاضر در بازار پاسخ دهد، از سوی جست‌وجوگران ملک قابل ارزیابی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *