مابه‌التفاوت حق مسکن 650 هزار تومانی باید از فروردین ماه پرداخت شود

نماینده کارگران درباره اجرای حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی گفت: مصوبه حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی باید از فروردین ماه اجرایی شود. کارفرمایان باید مابه التفاوت را پرداخت کنند.

هادی ابوی، نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ با اشاره به ابلاغیه حق مسکن 650 هزار تومانی گفت:این مصوبه 30 مهر ماه از سوی اداره کل روابط کار و جبران خدمت به استان ها ابلاغ شد.

وی ادامه داد: مابه تفاوت این مصوبه باید از فروردین ماه به کارگران پرداخت شود.کارگران از ابتدای فروردین ماه هر ماه 100 هزار تومان از کارفرما بابت عدم‌اجرای ناقص حق مسکن طلب دارند که اکنون با ابلاغ مصوبه باید پرداخت شود.

ابوی اظهار داشت: رقم حق مسکن چشمگیر نیست و حتی هزینه کارمزد مشاور املاک را هم برای کارگر پوشش نمی‌دهد و به‌عنوان یک کمک‌هزینه مطرح است. عمده تمرکز شورای‌عالی کار روی حقوق و معیشت است و ما هنوز از نقطه مطلوب برای کارگر که در وضع اقتصادی موجود یک زندگی آبرومندانه و در رفاه داشته باشد، فاصله داریم.اما با افزایش 57 درصدی دستمزد 1401 امید به کار در کارگران افزایش یافت و ماندگاری آنها در مشاغل زیاد شد.

متن ابلاغیه اداره کل روابط کار و جبران خدمت به شرح زیر است:«با عنایت به مصوبه کمیسیون موضوع اصل 138 قانون اساسی مورخ 1401/7/20، کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار که از ابتدای فروردین‌ماه سال 1401 ماهانه مبلغ 6/500/000 ریال (شش میلیون و پانصد هزار ریال) تعیین شده است، به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها ابلاغ شد.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *