مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: مطابق با اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی ثبت نام از خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر برای واگذاری زمین یا واحد مسکونی به آنان آغاز شد.

 متقاضیان مسکن | ثبت نام آغاز شد + جزئیات

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: مطابق با اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی ثبت نام از خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر برای واگذاری زمین یا واحد مسکونی به آنان آغاز شد.

علیرضا قاری‌قرآن با اعلام این خبر، اظهار کرد: بنابر اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی و با عنایت به تکلیف قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت،  ثبت نام از متقاضیان دارای سه فرزند و بیشتر برای واگذاری زمین و یا واحد مسکونی به آنان آغاز شده است.

وی گفت: مردم استان اصفهان که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آنها بعد از ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ باشد، می‌توانند با مراجعه به سامانه طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس  http//:saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

قاری قرآن با بیان اینکه پس از ورود به سامانه در بخش نوع سرپرستی، باید گزینه «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» انتخاب شود، گفت: پس از ثبت نام از متقاضیان در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، سایر اقدامات لازم حسب ضوابط و مقررات مربوطه صورت می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان درباره خانوارهایی که فرزند سوم یا بیشتر آن‌ها بعد از ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت متولد شده باشد اما دارای فرم «ج» قرمز بوده و یا مالکیت دارند، توضیح داد: این افراد نیز می‌توانند نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند به عبارتی این خانواده‌ها می‌توانند صرفاً برای بار دوم از امکانات دولتی در این خصوص استفاده کنند. اما فقط یک بار امکان استفاده از مزایای مندرج در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وجود دارد.

قاری‌قرآن ادامه داد: افرادی که مشمول قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت می‌شوند در صورتی که در شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت سکونت داشته باشند، می‌‍توانند ۲۰۰ متر زمین دریافت کنند و کسانی که در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند می‌توانند در شهرهای مجاور و یا شهرهایی که امکان تامین زمین وجود دارد (به شرطی که کمتر از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داشته باشد) واحد مسکونی یا ۲۰۰ متر زمین دریافت و در آن جا اقدام به ساخت واحد مسکونی کنند.

وی اضافه کرد: زمین به قیمت تمام شده (قیمت تمام شده با قیمت‌های آماده سازی زمین در نظر گرفته می‌شود) به متقاضیان واگذار می‌شود، لذا زمین‌هایی که قرار است به متقاضیان داده شود براساس این قیمت پیشنهاد می‌شود و متقاضی می‌تواند آن را انتخاب کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تأکید کرد: ثبت نام متقاضیان به معنی پذیرش قطعی آنان نیست، بلکه بعد از پالایش و بررسی اگر مشمول قانون قرار گرفتند در فرآیند اجرای قانون اقدامات لازم انجام می‌شود.

 

منبع: ايسنا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *