تهران- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اعلام ثبت نام بیش از ۴۱۹ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن که بیش از دو برابر سهمیه اعلامی استان است، گفت: تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر واریز وجه داشته‌ و اکنون میانگین پیشرفت فیزیکی نهضت ملی مسکن در اصفهان به ۱۶ درصد رسیده است.

میانگین پیشرفت فیزیکی نهضت ملی مسکن در اصفهان به ۱۶ درصد رسید

 

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی «علیرضا قاری قرآن» میزان ثبت نام کنندگان طرح نهضت ملی مسکن در سطح این استان را ۴۱۹ هزار و ۳۶۸ نفر برشمرد و افزود: تاکنون ۱۴۲ هزار و ۵۶۸ نفر حائز شرایط اولیه بوده‌اند که تعداد ۳۷ هزار و ۴۵۵ نفر انصراف داده‌ و از این تعداد ۲۰ هزارو ۸۳۹ نفر واریز وجه داشته‌اند.

وی در مورد وضعیت پالایش‌ متقاضیان نیز گفت:پرونده متقاضیان در حال بررسی است، پالایش‌های سه گانه متقاضیان طرح (نهضت ملی مسکن) که شامل سابقه مالکیت، فرم «ج» و تأهل است در ستاد وزارت راه و شهرسازی انجام شده است. پالایش شرط چهارم برای متقاضیان این طرح در استان اصفهان (سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا) در استان انجام می‌پذیرد و هم‌اکنون نیز به صورت مستمر نتیجه بررسی‌های انجام‌شده و از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع داده می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اعلام سهمیه چهار ساله استان در طرح نهضت ملی مسکن که ۲۰۳ هزار واحد است، خاطر نشان کرد: بیشترین ثبت‌نام برای طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در سه شهر بهارستان، شاهین شهر و فولادشهر بوده که میزان ثبت نامی‌ها در بهارستان ۱۴۵ هزارو ۸۲۲ نفر، در شاهین شهر ۵۲ هزار و ۴۱۰ نفر و در فولادشهر ۵۱۰هزار و ۸۵ نفر است.

قاری قرآن با اعلام اینکه در بعضی از شهرهای استان عملیات اجرایی شروع و فونداسیون، اسکلت و سقف در حال اجرا است، بیان کرد: میانگین پیشرفت فیزیکی ساخت مسکن در سطح استان حدود ۱۶ درصد است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بالغ بر ۷۵۰۰ هکتار زمین شناسایی و در حال بررسی در کمیته‌ها و کمسیون ماده پنج استان است، تصریح کرد: در برخی از شهرهای استان مشکل کمبود زمین وجود دارد که پیگیری برای رفع آن در حال انجام است و احداث شهر جدید نیز در حال پیگیری است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان در مورد چگونگی اجرای بیمه کیفیت واحدهای مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن استان افزود: ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن چه به صورت انبوه سازی باشد و چه بصورت گروهی و یا توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث شود، با اخذ مجوز و پروانه ساخت شروع می‌شود و به منظور اخذ پروانه ساخت، تهیه نقشه‌های معماری، سازه، تاسیسات برق و مکانیک براساس ضوابط و قوانین مربوطه تحت ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و آئین نامه اجرایی آن صادر می‌شود.

وی گفت:عملیات اجرایی این واحدها تحت نظارت ناظرین و مجریان ذیصلاح و با بیمه کیفیت انجام می‌پذیرد لذا تمام موارد مربوط به استحکام و مقاومت ساختمان چه به لحاظ ایستایی و مقاومت در برابر زلزله و چه عمر مفید ساختمان در نظر گرفته شده است. تمامی زمین‌های در نظر گرفته شده از لحاظ انطباق با طرح جامع و طرح تفصیلی شهر، بررسی و کنترل می‌شود. در تمامی طرح‌های تفکیکی جهت احداث بنا، در کمیته بررسی طرح‌های آماده سازی مجددا مورد بررسی و نقد قرار گرفته و از لحاظ رعایت ضوابط ومقررات شهرسازی کنترل می‌شود.

قاری قرآن همچنین در مورد طرح مسکن مهر در این استان گفت: طرح مسکن مهر در استان اصفهان تکمیل شده است و بخشی که در شهرهای جدید باقیمانده بود نیز تعیین تکلیف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان توصیه کرد: از آنجایی‌که پیشرفت پروژه‌ها همیشه به آورده متقاضیان گره خورده است ضروری است در پرداخت اقساط خود به‌موقع و سروقت اقدام کنند تا شاهد پیشرفت درخور پروژه‌ها و حصول نتیجه مطلوب باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *