نظرسنجی| 62 درصد آمریکایی‌ها نگران تامین هزینه‌های مسکن خود هستند

نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد ۶۲ درصد آمریکایی‌ها درباره تامین هزینه‌های مسکن خود نگران هستند.‌

به گزارش گروه بین‌الملل ، نتایج نظرسنجی های جدید شرکت مالی «فردی مک» نشان می دهد 62 درصد آمریکایی ها درباره تامین هزینه های مسکن خود نگران هستند.

براساس نتایج این نظرسنجی، 62 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اظهار کردند که آنها درباره پوشش هزینه های مسکن خود در سال آینده تا حدی و یا بسیار نگران هستند و 69 درصد نیز درباره افزایش هزینه های مسکن به طور کلی تا حدی و یا بسیار نگران هستند.

بر این اساس بیشترین نگرانی مردم آمریکا با 84 درصد مربوط به رکود اقتصادی و 77 درصد مربوط به افزایش نرخ بهره است در حالی که نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نگران از دست دادن شغل خود هستند.

همچنین 58 درصد پاسخ دهندگان اظهار کردند اجاره بهای مسکن آنها در 12 ماه گذشته به شکل چشمگیری افزایش داشته است و در حالی که نرخ تورم نیز به صورت فزاینده بالا می رود 6 درصد معتقدند نرخ تورم 30 درصد یا بیشتر بالا رفته است.

علاوه بر این، حدود 20 درصد اظهار کرده اند که افزایش اجاره بها باعث شده آنها «به احتمال زیاد» نتوانند آن را پرداخت کنند در حالیکه 38 درصد اظهار کردند «شاید »نتوانند اجاره بها را پرداخت کنند.

همچنین 61 درصد پاسخ دهندگان گفتند که گاهی اوقات پول کافی برای تامین نیازهای اولیه خود مانند غذا و مسکن ندارند و دستمزد آنها به صورت روزانه است و تنها پول کافی برای زنده ماندن دارند.

این در حالی استکه نرخ تورم در آمریکا طی ماه ژوئن افزایش یافت و میانگین دستمزد کارگران نیز در فصل بهار شاهد رشد بود که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها به این زودی‌ها از افزایش قیمت‌ها احساس آرامش نخواهند کرد و فدرال رزرو (بانک مرکزی) مجبور به افزایش بیشتر هزینه‌های استقراض خواهد شد.

همچنین دستمزد کارمندان و کارگران بدون احتساب کارمندان دولتی، در سه ماهه آوریل تا ژوئن 1.6 درصد افزایش یافت که با بالاترین رقم که در پاییز گذشته ثبت شد، برابری کرد.

براساس این گزارش، دستمزدهای بالاتر باعث افزایش تورم می شود چرا که شرکت‌ها افزایش هزینه های نیروی کار خود را به مشتریان منتقل کنند، همانطوری که اغلب این کار را انجام داده‌اند.

علاوه بر این، با افزایش بی سابقه نرخ تورم در آمریکا، مراکز خیریه اهدای غذا به نیازمندان با افزایش چشمگیر درخواست ها و قیمت های سرسام آور مواجه شده‌اند.

براساس این گزارش، رئیس بزرگترین مرکز خیریه غذای جورجیا اظهار کرد همزمان با افزایش سرسام آور قیمت ها، مراکز خیریه برای پاسخ به نیازها و درخواست های طبقه نیازمند جامعه آمریکا با چالشی جدی مواجه شده‌اند.

همچنین براساس تازه ترین آمارهای اداره کار تورم در ماه ژوئن، به رقم بی سابقه 9/1 درصد رسید که در تاریخ 40 ساله اخیر آمریکا بی سابقه بوده است.

کارشناسان و تحلیل گران معتقدند با ادامه روند افزایش نرخ تورم خطر بروز رکود اقتصادی احتمالی در آمریکا طی 12 ماه آینده وجود دارد. بازار کار نیز با مشکل مواجه شده و تقریبا 400 هزار نفر در ماه گذشته، شغل خود را از دست داده‌اند.

رشد شدید نرخ تورم در آمریکا 95 درصد مردم این کشور را واداشته تا به جستجوی کالاهای تخفیف‌دار در فروشگاه‌ها بپردازند، مواد غذایی منجمد خریداری کنند، سراغ برندهای غیرمعروف و ارزان بروند و غذای کمتری نسبت به گذشته بخرند.

به علاوه تورم باعث شده است تا مصرف‌کنندگان آمریکایی فروشگاه‌های مقصد خرید خود را نیز تغییر دهند. 46 درصد پاسخ‌دهندگان گفتند در جستجوی تخفیف و قیمت‌های ارزان‌تر به فروشگاه‌های دورتر از محل زندگی خود می‌روند و دفعات خرید خود را کاهش داده‌اند.

بسیاری از فروشگاه‌ها ارزان‌ترین برندها را در قفسه‌های خود قرار می‌دهند و 31 درصد مصرف‌کنندگان هم گفته‌اند به سمت خرید تولیدات برندهای ارزان و غیر مشهور روی آورده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *