اقتصادنیوز: بررسی میدانی فایل های فروش آپارتمان در منطقه 6 تهران که بیشترین رشد معاملات را درخرداد ماه داشت نشان می دهد فایل های قرمز ( پیشنهاد فروش بیش از نرخ میانگین منطقه) نسبت به سایر فایل ها سنگینی دارد .
هجوم خریداران مسکن به منطقه 6 پایتخت در آخرین ماه بهار!

به گزارش اقتصادنیوز ، با وجود افزایش قیمت، بازار مسکن این بار با افزایش خریدار هم رو به رو بوده است ، 3 منطقه تهران بیش از 50 درصد رشد معاملات مسکن را درخرداد ماه تجربه کرده اند  6 با رشد 67.44 درصد بیشترین افزایش معاملات را در خردادماه داشته است .

منطقه 12 با رشد 65.88 درصد درجایگاه دوم قرار داردو منطقه 22 نیز با 57.89 درصد افزایش سومین منطقه ای  است که با رشد معاملات رو به رو بوده است .

در منطقه شش 576 معامله درآخرین ماه فصل بهار به ثبت رسیده ،منطقه 12  نیز 423 معامله و در منطقه 22 هم 240 معامله مسکن انجام شده است . در منطقه یک که گران ترین منطقه تهران است رشد معاملات قابل توجه بوده ، درخرداد ماه در این منطقه 620 معامله انجام شده و رشد ماهانه تعداد معاملات 44.86 درصد بوده است .

بررسی فایل های فروش این سه منطقه نشان می دهد که فروشندگان آپارتمان در این منطقه بیش از قیمت میانگین منطقه آپارتمان های خود را برای فروش گذاشته و تعداد فایل های قرمز بیش از فایل های سیاه و سبز است .

به طور مثال آپارتمانی نوساز در محله امیرآباد شمالی متری 100 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است یا آپارتمان دیگری در محله فاطمی خیابان کاج متری 70 میلیون تومان پیشنهاد شده است .

اما در منطقه 12 که رتبه دوم رشد معاملات را داشته فایل های سبز(پیشنهاد قیمت زیر نرخ میانگین منطقه ) بیش از فایل های سیاه و قرمز است ، در این منطقه آپارتمان های نوساز که معمولا بیش از نرخ میانگین منطقه قیمت گذاری می شوند هم در میان فایل های سیاه( هم قیمت با نرخ میانگین منطقه ) برای فروش گذاشته شده اند.

در منطقه 22 هم با وجود فایل های قرمز اندک اما تعداد فایل های سیاه ( هم قیمت با نرخ میانگین منطقه ) نسبت به فایل های سبز و قرمز بیشتر است. براساس آخرین  آمار بانک مرکزی از وضعیت بازار مسکن ،  تعداد معاملات مسکن در پایتخت  در یک ماهه خرداد امسال نسبت به ماه قبل، رشد   32.3 داشته است . البته تعداد معاملات مسکن نسبت به سال گذشته نیز رشد کرده و به 13 هزار و 874 فقره رسیده است. این عدد در خرداد‌ماه پارسال، 5 هزار و 102 بود و حالا نزدیک به 172 درصد افزایش یافته است.

مسکن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.