هشدارهایی برای مشاورین املاک

در این مقاله خواهید خواند:

رضایت شغلی در حرفه مشاور املاک

 

معاملات صورت گرفته در دفاتر املاک به صورت های گوناگونی اتفاق می افتد و شرایط مختلفی در رضایت افراد دخیل است. مشاورین املاک نیز مانند بسیاری از فعالان دیگر حوزه ها روزهای خوب و بد را به همراه دارند که این می تواند موفقیت و یا شکست آنها در کار را رقم زند. مشاورین مختلف به سبب توانایی ها و مهارت های خود شرایط را می توانند بهبود بخشند و به سود خود پیش ببرند. در این میان برای موفقیت و داشتن شرایط رو به رشد می بایست برخی کارها را انجام داد و از برخی دیگر پرهیز کرد. چرا که می تواند برای شما و گروهتان شرایط نا مساعدی را رقم زند. لذا با ما همراه باشید تا هشدارهای لازم را دریافت کنید.

 

ارتباط نامناسب با مشتری

 

ارتباط با مشتری به شیوه درست و ادامه دار کردن آن می تواند به موفقیت های بزرگی ختم شود و در مقابل اهمیت ندادن به این مورد می تواند شرایط بدی را برای مشاورین املاک به وجود آورد. لذا بایستی در مدت زمان پیدا کردن فایل مورد نظر برای مشتری ارتباطی مداوم و مستمر با آنها برقرار کرده و پیگیر خواسته آنها باشید. عدم ارتباط کافی و موثر با مشتری می تواند ذهنیت فرد را به سمتی سوق دهد که برای او و خواسته اش اهمیتی قائل نیستید. اما پیگیری شما چه به صورت تلفنی و چه حضوری می تواند شرایط بسیار متفاوتی را برای ادامه روند کاریتان ایجاد کند. با این تدبیر شما می تواند به برگشت دوباره مشتری و درخواست خدمات از گروه خود را انتطار داشته باشید که این به واقع بزرگترین موفقیت برای مشاورین املاک می باشد.

 

ارتباط نامناسب با مشتری

 

سرمایه گذاری نکردن و عدم توسعه کار

 

مشاورین املاک به سبب نوع حرفه و مسئولیت های آن می بایست پس از مدتی نسبت به استخدام افراد به عنوان دستیار و همراه در گروه کاری خود اقدام کنند. اگر این مورد به صورت غیر حرفه ای و یا در زمان نامناسب انجام شود می تواند برای کارتان تهدید جدی باشد. چرا که اگر فردی را به عنوان همراه خود انتخاب نکنید نمی توانید تمامی کارها را به درستی و با کیفیت لازم مدیریت کنید. لذا این موضوع می تواند به از دست دادن فایل ها و مشتری هایتان منجر شود.

 

به همین منظور بایستی در زمان مناسب افراد کاربلد و علاقه مند به این حرفه را جذب کرده و آموزش های لازم را در اختیار آنها قرار دهید تا بتوانید کار و درآمد خود را توسعه داده و در بلند مدت موفقیت های مورد نظر را کسب کنید.

 

سرمایه گذاری نکردن و عدم توسعه کار

 

نداشتن تفکر و سبک کاری مخصوص خودتان

 

به عنوان یک فرد حرفه ای باید بدانید که پس از مدتی فعالیت در این حوزه بایستی به گونه ای برخورد کنید و با افراد ارتباط برقرار کنید که نشان دهید شما به عنوان یک فرد موفق و حرفه ای می توانید ئدر زمینه کاری خودتان و مسائل مربوط به آن حاحب نظر باشید. برای این منظور شما بایستی به فضای کاریتان، پوشش و ظاهر خود و افراد گروهتان، به نشان و لوگوی برندتان و همچنین به نحوه ارائه خود و حرفه تان به دیگران توجه کنید. این موارد تنها در صورتی به درستی پیش خواهد رفت که شما علاوه بر دقت و مهارت های لازم در زمینه های کاری خود مطالعاتی را انجام دهید و در زمان مناسب بتوانید از آنها استفاده کنید.

 

لذا برای این منظور می بایست موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 

  • لولگو مشخصی برای خود ثبت کنید تا افراد شما را با دیدن رنگ و طرح آن به یاد آورند.
  • در زمینه کاری خود مطالعه کرده و اطلاعات خود را بروز نگه دارید.
  • در زمان لازم اطلاعات خود را بیان کنید تا افراد بدانند که در زمینه کاری خود کارشناس هستید.
  • به ظاهر و لباس پوشیدن تمامی افراد گروه دقت داشته باشید.
  • به افراد گروه خود نیز موارد ذکر شده را یادآوری کرده و از آنها بخواهید تفکری بروز و جامع داشته باشند و برای آن تلاش کنند.

نداشتن تفکر و سبک کاری مخصوص خودتان

 

نداشتن ارتباط قوی با دیگران

 

یکی از ویژگی هایی که می تواند برای مشاورین املاک بسیار حیاتی و موثر باشد روابط عمومی آنها و داشتن ارتباط قوی با دیگران می باشد. ارتباط قوی با افراد دیگر مانند همکاران و دستیاران گروهتان، دیگر مشاورین املاک، کاسبان محل، ساکنان محل و در نهایت مشتریان می تواند اتفاق بسیار درست و موثری در حرفه شما باشد. ارتباط قوی با تمامی افرادی که ذکر شد می تواند به بهتر دیده شدن شما و برندتان ختم شود که منجر به پیشرفت کاریتان خواهد شد.

 

عدم ارتباط قوی با افراد به خصوص کسانی که می توانند شما را به پروژه ها و یا فایل های بزرگ وصل کنن می تواند برای شما ضرر داشته باشد. به عبارتی اگر به سبب نداشتن این ارتباط قوی فرصت های موجود را از دست بدهید نخواهید توانست در بلند مدت انتظار تحولات بزرگی را داشته باشید. لذا برای این موضوع تلاش کرده و ارتباط خوب و موثری را با دیگران برقرار کنید تا در زمان مناسب بتوناید با آنها وارد همکاری شده و بسته به نوع ارتباط بهره مناسب را ببرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *