وزیر راه خبر داد: ثبت نام ودیعه مستاجران به زودی انجام می شود

وزیر راه و شهرسازی درخصوص آخرین اقدامات دولت در حوزه مسکن توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران و در جمع خبرنگاران درخصوص مسکن اظهار داشت: درباره اجاره، بسته اجاره‌بها را تهیه کردیم و در ستاد تنظیم بازار به تصویب رسید که سقف 25 درصدی برای افزایش نرخ اجاره‌بها در تهران و شهرهای بزرگ در نظر گرفته شده است.

وزیر راه گفت: آژانس‌های مسکن باید کارت‌های تخصصی و اعتباری از وزارت مسکن بگیرند و در سامانه مسکن ثبت‌نام کنند تا همه فعالیت‌ها رصد و کنترل شود و با وجود این سامانه می دانیم که به عنوان نمونه یک باب مسکن متعلق به چه کسی است و آن را با چه رقمی اجاره داده و حتماً باید اینها در سامانه ثبت شود.

قاسمی درباره قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی بیان کرد: 560 هزار واحد مسکونی خالی به وزارت دارایی معرفی شده که از این میزان هزار واحد اعتراض کردند که در حال بررسی است و از مالکان مابقی خانه‌ها اعتراضی دریافت نشده است.  حدود 400 هزار خانه خالی جدید نیز گزارش شده و خانه‌های خالی به‌گونه‌ای باید دیده شده که اگر اجاره ندهند ضرر سنگینی می‌کنند و اجرای این قانون فواید و آثار بسیار خوبی خواهد داشت.

وی درباره ساخت چهار میلیون مسکن گفت: درباره نهضت ملی مسکن با رئیس‌جمهور محترم جلسه داشتیم و قرار شده تولید مسکن در کشور در دو بخش دو میلیونی را آغاز کنیم. بر اساس آخرین آمار بیش از یک میلیون و 250 هزار واحد از خاک‌برداری تا سقف‌کاری ساختمانی را در دست اجرا داریم. امیدواریم تا 28 خرداد که سالگرد آغاز به کار دولت است،‌ این میزان به حدود 2 میلیون برسد تا در پایان کار دولت این وعده محقق شود.

قاسمی ادامه داد: اولین سری این واحدها نیز از مهر ماه امسال تحویل خواهد شد و پس از آن به‌تدریج واحدها ماهانه به صاحبانش واگذار می‌شود.

وی هم‌چنین گفت: بین 40 هزار تا 70 هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن دهک‌های پایین پیش‌بینی شده که به زودی مردم می‌توانند در سامانه ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *