درحالی که تقاضا برای خرید آپارتمان های یک تا ۲۰ سال کاهش داشته است،‌ آمار سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور حاکی از آن است که طی شهریور ماه امسال تقاضا برای واحدهای مسکونی بالای ۲۰ سال ساخت روند صعودی داشته است.

مسکن

به گزارش همشهری آنلاین، درحالی که تقاضا برای خرید آپارتمان های یک تا ۲۰ سال کاهش داشته است،‌ آمار سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور حاکی از آن است که  طی شهریور ماه امسال تقاضا برای واحدهای مسکونی بالای ۲۰ سال ساخت روند صعودی داشته است.

بر اساس گزارشی که تسنیم از آمار سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور منتشر کرده است، معاملات آپارتمان‌های بالای ۲۰ سال در حالی در شهریور ماه امسال،‌ روند صعودی داشته که تقاضا برای آپارتمان هایی با سن پایین تر کاهش چشمگیری نشان می دهد.

طی شهریور ماه امسال تقاضا برای واحدهای مسکونی بالای ۲۰ سال ساخت روند صعودی داشته و در مقابل معاملات واحدهای ۶ تا ۱۰ سال رشد منفی حدود ۴۰ درصدی داشته است.

بررسی تحولات بازار مسکن حاکی از آن است تقاضا برای واحدهای مسکونی تا ۵ سال در آخرین ماه تابستان امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۳۳.۴۱ درصد کاهش یافته است.

در محدوده خانه‌های ۶ تا ۱۰ سال تعداد معاملات انجام شده بر اساس آمار سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور ۳۹.۰۲ درصد رشد منفی داشته است.

معاملات واحدهای مسکونی ۱۱ تا ۱۵ سال نیز رشد منفی ۱۱.۳۲ درصد و ۱۶ تا ۲۰ سال نیز رشد منفی ۲۹.۵۲ درصدی در شهریور امسال نسبت به شهریور سال قبل داشته است.

این در حالی است که معاملات آپارتمان‌های بالای ۲۰ سال همچنان روند صعودی داشته و در ماه گذشته تقاضا برای این خانه‌ها ۳۱.۲۴ درصد در مقایسه با شهریور ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

در مجموع از ۶۰۳۳ فقره معامله انجام شده در ماه مورد اشاره، واحدهای تا ۵ سال ساخت با ۲۸.۴ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *