چطور خانه خود را بهتر بفروشید یا اجاره دهید

 برای همه افراد جامعه پیش می آید که درگیر فروش خانه و مسائل مربوط به آن باشند. در این مواقع کمک گرفتن از افراد متخصص و حرفه ای در این امر نه تنها از بسیاری مشکلات احتمالی جلوگیری می کند بلکه در بسیاری از مواقع منفعتی را برای فروشنده و یا خریدار رقم می زند. در این میان به عنوان فروشنده ملک، می توان تدابیری اندیشید تا شرایط به سود ما باشد. لذا توجه به برخی نکات ساده موجب می شود که این روند بسیار بهتر و سریعتر انجام شود.

 

 • با ایده های خلاقانه ظاهر خانه را بهتر کنید

   

ظاهر خانه اهمیت بسیاری در زمان فروش دارد و باید به آن توجه کرد. بطوری که ظاهر زیبا و پرانژی می تواند موجب جذب مشتری و رضایت او شود و در مقابل یکنواختی و بی روح بودن خانه در همان ابتدای کار در جهت عکس عمل کرده و مشتری را از دست خواهید داد. در این میان بهره گیری از برخی ترفند های ساده مانند استفاده از رنگ ها، کاغذ دیواری و همچنین نورپردازی ها سبب تغییرات بسیاری شده و لذا موجب انرژی بخشیدن به محیط و ظاهر خانه می شود. در نتیجه براحتی می توان به سمتی پیش رفت که خانه ای دلچسب تر ارائه کنیم.

 

 • به چیدمان و دکوراسیون خانه توجه کنید

   

شما برای زندگی در منزل خود، اختیار دارید هر گونه که تمایل داشتید چیدمان آنرا انتخاب کنید اما باید توجه داشته باشید که چیدمان ساده تر و منظم تر تاثیر بیشتری در جلب رضایت مشتری دارد و می تواند تاثیر مستقیمی در نظر وی بر روی خانه داشته باشد. لذا از شلوغی چیدمان در زمان بازدید مشتری بپرهیزید و حتی وسایلی را که موجب شلوغی چیدمان خانه شده است را جمع کنید.

 

بخش ورودی خانه، حیاط و باغچه یکی از مهمترین نقاطی است که باید به آن توجه داشت. این بخش از خانه را بایستی مرتب و با چیدمانی مناسب ارائه کرد تا در زمان ورود مشتری به خانه تاثیر خوبی در دید او داشته باشد. حیاط را تمیز کرده، کفش ها را مرتب کنید و از یک گلدان مناسب برای زیبا کردن این بخش از خانه استفاده کنید

 

 

 • با مشتری و یا خریدار برخوردی دوستانه داشته باشید

   

روابط اجتماعی در بسیاری از امور نقش تعیین کننده دارد و این موضوع در زمان ارائه کالا و یا خدمات به دیگران اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که شما باید توانایی ارتباط با خریدار را داشته و بتوانید کالای مورد نظر را به بهترین شکل به او ارائه دهید. در این زمان می توان به گونه ای تمایل مشتری به ادامه روند خرید را بالا برده و با برخوردی گرم اجازه آشنایی بیشتر به محیط و خانه را به او بدهیم.

 

لذا داشتن برخوردی گرم و دوستانه می تواند شما را به سمتی پیش ببرد که به هدف خود یعنی فروش و یا اجاره ملک نزدیک تر شوید.

 

 • خانه و امکانات آن را بطور کامل معرفی کنید

   

به منظور ارائه بهتر خانه و جلب نظر مشتری بایستی خودتان پیش از پرسیدن وی، تمامی امکانات و بخش های خانه را شرح داده و معرفی کنید. به عبارتی وجود و اهمیت امکانات خانه را برای مشتری توضیح دهید. از جمله این موارد می توان امکاناتی مانند نورگیر بودن خانه، کمد دیواری، انباری، کابینت ها، پکیج و سرامیک را نام برد که برای هر خانه ای مزیت به حساب آمده و می تواند نظر مساعد مشتری را جلب کند

 

 • معایب خانه را مخفی نکنید

   

در زمان فروش خانه و بازدید مشتری نیاز نیست معایب خانه بطور کامل شرح دهید اما آنها را پنهان نیز نکنید چون در نهایت با دیده شدن آنها مشکلاتی را ایجاد کرده و موجب سلب اعتماد مشتری می شود اما در عوض دیده شدن آنها موجب اعتماد آنها خواهد شد. بهرحال در صورتی که برخی ترک خوردگی ها و رنگ پریدگی ها قابلیت تعمیر دارند پیش از اقدام برای فروش آنها را رفع کنید چرا که با صرف هزینهای اندک، خانه شما در نگاه مشتری بهتر دیده خواهد شد.

 

 

 • به روشنایی خانه در زمان بازدید توجه کنید

   

یکی از اولین مواردی که در کنار ظاهر خانه به آن توجه می شود روشن و نورگیر بودن خانه می باشد. پس اگر جهت گیری خانه به گونه ای است که آفتاب گیر نمی باشد از چراغ ها برای روشنایی خانه کمک گرفته و نور کافی را برای آن تامین کنید و در عوض بر دیگر امکانات و مزایای خانه تاکید داشته باشید.

 

 • ویژگی های خوب و بد محله را نیز توضیح دهید

   

شنیدن شرح جزئیات مربوط به محله از زبان شما، می تواند باعث بالا بردن اعتماد مشتری به شما شود و در نتیجه در موارد دیگر می توانید تاثیر بیشتری بر وی بگذارید. لذا برای جلب اعتماد مشتری از مزایا و همچنین معایب محله اطلاعاتی کامل به او بدهید اما توجه داشته باشید که بر نکات مثبت تاکید بیشتری داشته و آنها را پراهمیت تر جلوه دهید. از جمله این موارد می توان وجود بوستان ها، بیمارستان، بازارچه ها و مغازه های محله، مدارس، مسجد و پمپ بنزین را نام برد که جزو امکانات رفاهی و تفریحی محله به حساب آمده و هر کدام برای رفع مایحتاج روزانه و زندگی راحت تر لازم می باشند.

 

 

 • برای حضور بازدید کنندگان آماده باشید

   

از پذیرفتن بازدید‌کنندگان بدون هماهنگی قبلی پرهیز کنید و با توجه به نکات گفته شده و اهمیت پاکیزگی منزل سعی کنید برای حضور بازدیدکنندگان آماده بوده و خانه مرتب و تمیز باشد. اما در صورت نا مرتب بودن منزل و رعایت نکردن نکات ذکر شده زمان بازدید را تغییر داده و از پذیرفتن آنها خودداری کنید

 

 • قیمت منصفانه ای را برای خانه در نظر بگیرید

   

پیش از اقدام برای فروش خانه، از افراد حرفه ای در امر مسکن کمک گرفته و با توجه به موقعیت و امکانات خانه خود نرخی را برای آن تعیین کنید و از بالابردن قیمت، خارج از آن محدوده مشخص شده خودداری کنید چرا که گرانی های بی مورد موجب از دست رفتن مشتری و زمان شما می شود. لذا با توجه به ارزش خانه خود نرخ مشخصی را به خریدار و یا مستاجر اعلام کنید چرا که این موضوع سبب می شود تا خریداران واقعی به شما مراجعه کنند و سریعتر می توانید مشتری مورد نظر خود را پیدا کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *