کلنگ ساخت ۸۵۷ خانه در چهارمین مرحله طرح مسکن جوانان جزیره قشم با حضور مقام عالی دولت در هرمزگان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در روستای مسن بر زمین خورد.

چهارمین مرحله طرح مسکن جوانان جزیره قشم در مسن کلنگ زنی شد/ فتح الهی ادامه دهنده راه دولت مردمی در منطقه آزاد قشم

به گزارش خبرگزاری برنا؛  مهدی دوستی، استاندار هرمزگان در این مراسم اظهار داشت: گفتمان دولت سیزدهم منطبق بر گفتمان رهبری مبنی بر پیشرفت توأم با عدالت است.
وی افزود: پیشرفت کشور در حوزه های مختلف صنعتی و زیرساختی باید در کنار توجه به مردم و تأمین نیازهای آنان باشد و ترکیب و برقراری ارتباط موزون بین این دو وجه، وظیفه و کار دولت مردمی است.
استاندار هرمزگان حضور فتح الهی در جایگاه مدیریت عاملی سازمان منطقه آزاد قشم در دولت مردمی را تاکیدی بر این وظیفه دانست و ضمن تقدیر از وی، خاطر نشان کرد: فتح الهی وظیفه بر زمین مانده جمهوری اسلامی را در جزیره قشم به انجام رسانده و تغییرات حاصل از این حضور، بیانگر رویکرد متفاوت دولت سیزدهم در قیاس با سایر دولت ها می باشد.
f9d78853-cf3d-46fc-9629-2684df251ba7
طرح مسکن جوانان جزیره قشم برای ۸۵۰۰ ثبت نامی تا پایان سال به اتمام می رسد

افشار فتح الهی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این مراسم با اشاره به شعار دولت مردمی درخصوص مسکن ملی، بیان داشت: در این مدت ما توانستیم در روستاهای جزیره قشم که تا به حال هیچ پروژه مسکن سازی در آن ها اجرایی نشده بود، طرح مسکن جوانان را در چهار مرحله از غرب جزیره عملیاتی کنیم و سعی داریم تا پایان سال، ۸۵۰۰ متقاضی را صاحب مسکن کنیم.
وی تاکید کرد: باتوجه به محدود بودن زمین در جزیره قشم و اهمیت حفظ این میراث برای آیندگان، متراژهای اختصاص یافته در طرح مسکن جوانان محدود خواهد بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به جوانان جامانده از مراحل ثبت نام در طرح مسکن جوانان جزیره اشاره کرد و گفت: به محض اتمام مراحل واگذاری زمین ها به متقاضیان ثبت نام شده در مرحله اول، سامانه ثبت نام برای متقاضیان جدید باز خواهد شد.
b0de00ca-088c-4070-8242-1a3485bb9288
فتح الهی آغازگر حرکت انقلابی دولت مردمی در حوزه مسکن

احمد مرادی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از همه مسوولان که در زمینه اجرایی شدن طرح مسکن جوانان جزیره تلاش کردند و نگاه ویژه استاندار هرمزگان به مردم، گفت: دکتر فتح الهی آغازگر این حرکت انقلابی دولت مردمی در جزیره قشم است.
در ادامه محمد آشوری، دیگر نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یکی از ضروریات اساسی شرایط حال حاضر کشور، بازسازی سرمایه های اجتماعی است و بهترین راه برای محقق سازی این خواسته، خدمتگزاری صادقانه به مردم است.
حجت الاسلام غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم نیز خواستار افزایش وسعت زمین های واگذار شده به مردم جزیره شد و شیخ عبدالرحیم خطیبی، امام جمعه اهل سنت قشم از تلاش های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای توسعه زیرساخت های جاده ای و مسکن جوانان تقدیر کرد.
لازم به ذکر است، در چهارمین مرحله کلنگ زنی طرح مسکن جوانان جزیره به وسعت ۳۹۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع، ۸۵۷ جوان در ۱۱ روستای جزیره صاحب مسکن می شوند.
طرح مسکن جوانان جزیره در روستای کوشه به وسعت ۹۰ هزار مترمربع برای ۱۸۰ جوان، در روستای رمچاه به وسعت ۱۰۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع برای ۲۰۱ تن، در روستای مسن به وسعت ۱۶۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع برای ۳۳۱ جوان، در روستای دهخدا برای ۸۱ نفر در وسعتی بالغ بر ۴۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع و در روستاهای شیب دراز، تنبان، جیجیان، کنارسیاه، نقاشه، برکه خلف و نخل گل در طرح هادی جمعا ۶۴ جوان را صاحب خانه خواهد کرد.
با بر زمین خوردن چهارمین مرحله کلنگ زنی طرح مسکن جوانان جزیره تاکنون در ۲۵ روستا، یک هزار ۸۷۰ جوان بومی صاحب زمین شده اند.
گفتنی است، مهدی دوستی، استاندار هرمزگان در سفری یک روزه، صبح امروز ۲۷ مهرماه ۱۴۰۱، در رأس هیاتی با استقبال رسمی افشار فتح الهی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، فرماندار و رییس شورای تأمین و جمعی دیگر از مسوولان از طریق اسکله مسافربری شهید ذاکری وارد جزیره قشم شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *