چگونه مشاور املاکی موفق باشیم

 

در این مقاله خواهید خواند:

 

مهارت های لازم برای موفقیت در شغل مشاور املاک

 

مشاور املاک مانند هر حرفه دیگری اصول و فنون خاص خود را می طلبد که برای موفق شدن در این حرفه باید با مواردی که جنبه‌های مختلف این شغل را در بر می‌گیرد، آشنا بود. برای موفقیت در این حرفه بایستی دارای ویژگی ها و مهارت های خاصی باشم تا بتوانیم به گونه ای حرفه ای و البته موفق عمل کنیم. برای این گونه مهارت ها می توان با بالا بردن آگاهی فردی در مورد این حرفه براحتی تغییراتی بزرگ ایجاد کرد که به کسب درآمدی بالاتر و اعتباری دوچندان، منجر خواهد شد. لذا برای آگاهی از مهارت های مورد نیاز برای موفقیت در کار مشاور املاک با ما همراه باشید.

 

 

از جمله مهارت هایی که برای مشاورین املاک ضروری بنظر می رسد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

برقراری ارتباط موثر با مشتری

 

این مهرات به عنوان اولین و اصلی ترین مهارت می تواند تاثیر بسزای در جذب و یا دفع مشتری داشته باشد. اگر فرد مشاور بتواند در اولین برخورد با مشتریان ارتباطی دوطرفه و موثر برقرار کند می تواند با جلب اعتماد فرد نسبت به ادامه روند معامله امیدوار باشد. به عنوان مثال بایستی در زمان ارتباط با مشتریان به صورت مستمر پاسخگو بوده و همچنین در ادامه این ارتباط با توجه جزئیاتی که مد نظر مشتری است وارد عمل شود. تنها در این صورت مشتری برای ادامه این ارتباط و مشاوره پیگیر خواهد بود چرا که به نیازهای وی با جزیئیات کامل و با سرعت عمل مناسب پاسخ داده می شود.

 

برقراری ارتباط موثر با مشتری

 

اطلاع دقیق از محله و محدوده کاری

 

برای مشاوری موفق بودن نیاز است که از محدوده کاری خود اطلاعات دقیقی داشته باشد تا بتوانید در فرصت های مناسب اقدامات لازم را انجام داده و یا اطلاعات کافی در اختیار مشتریان قرار دهید. به عنوان مثال دسترسی های محلی، شرایط آب و هوایی، امکانات رفاهی و تفریحی محدوده مورد نظر و … می تواند جزو مورادی باشد که باید حتما در مورد محدوده مورد نظر بدانید.

 

علاوه بر این اطلاع داشتن از پروژه های جدید و در حال ساخت منطقه می تواند فرصت های مناسبی را برای شما و مشتریانتان ایجاد کند و اطلاع به موقع از آنها موجب پیشرفت شما در کار و حرفه تان خواهد شد.

 

اطلاع دقیق از محله و محدوده کاری

 

سرمایه گذاری های هدفمند

 

این مورد بیشتر از آنکه جنبه مالی داشته باشد از نقطه نظر همکاری و داشتن همکار خوب عنوان می شود. سرمایه گذاری برای استخدام فردی حرفه ای و مطمئن یکی از مواردی است که می تواند موفقیت در این حرفه را دو چندان کرده و برای مشاورین سودهای طولانی مدتی را رقم زند. لذا برای موفقت در کار کشاور املاک، داشتن یک همکار و دستیار حرفه ای و علاقه مند به این شغل، جزو موارد ضروری بوده و باید پس از گذشت مدت زمانی از شروع کار، نسبت به اجرایی کردن آن اقدام کرد.

 

شنونده خوبی بودن

 

به عنوان یک مشاور املاک حتما میدانید که نباید در صحبت کردن زیاده روی کنید. این ویژگی به عنوان یکی از نقاط منفی برای مشاورین بوده و باید توجه داشت که زیاد صحبت کردن مشاور می تواند به از دادن مشتری ختم شود. مشاورین املاک اگر شنونده خوبی باشند و در زمان مناسب سوالات خود را عنوان کنند، براحتی تمامی نیازهای مشتری را درک کرده و می توانند برای انتخابی مناسب تر، آنها را راهنمایی کنند.

 

شنونده خوبی بودن

 

درک شرایط مشتری و اقدام به موقع

 

در بازار مسکن با مشتری های متفاوتی روبرو هستیم که برای هر کدام از آنها یک هدف خاص مانند زمان، قیمت، سودآوری و… مهمتر و ارجح می باشد. لذا بایستی در زمانی کوتاه این مورد شناسایی شده و با هر مشتری با شرایط خاص وی وارد عمل شد. برای فردی که مدت زمان اهمیت دارد، بایستی محدودیت زمانی موجود را در نظر گرفته و به موقع گزینه های لازم برای خرید و یا فروش ملک را ارائه کنیم و برای فردی که سود آوری ملک اهمیت دارد گزینه های موجود را بررسی و بهترین گزینه را بدون شتاب و عجله انتخاب کرده و به مشتری ارائه دهیم.

 

علاوه بر این یک مشاور املاک در صورتی موفق خواهد بود که بسیاری از شرایط و نیازهای مشتری را از میان صحبت های وی درک کرده و بدون نیاز به عنوان کردن صریح آنها از سوی مشتری، در گزینه های پیشنهادی خود آنها را مد نظر داشته باشد.

 

درک شرایط مشتری و اقدام به موقع

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *