بررسی حجم پول جابجا شده در بازار مسکن تهران نشان می دهد کل این رقم در آبان ماه برابر با 30 هزار و 611 میلیارد تومان بوده که بیشترین سطح آن در منطقه 5 بوده و در کانال 5 همت به ثبت رسیده است.
کانال 5 همتی نقدینگی مسکن در منطقه پنج+نمودار

به گزارش اقتصادنیوز، روند تورم مسکن در تهران مسیری صعودی را طی کرده است. طبق آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران، مسیر رشد قیمت‌ها در این بازار صعودی بوده و اکنون در سطح نقطه ای به رکورد 17 ماهه رسیده است.

این داده ها را مرکز آمار به تفکیک هر منطقه منتشر می کند که براساس آن متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در منطقه یک به 96 میلیون تومان رسیده و بالاترین سطح را داشته است.

این در حالی است که در منطقه 18 ارزش هر متر مربع آپاراتمان مسکونی به طور متوسط برابر با 24 میلیون و 300 هزار تومان بوده است.

بااحتساب تعداد معاملات و در نظر گرفتن متراژ متوسط 85 متر می توان ارزش نقدینگی وارد شده به بازار مسکن تهران را در این ماه ارزیابی کرده و طی آن معلوم کرد در کدام منطقه پول بیشتری وارد شده است.

کانال 5 همتی نقدینگی مسکن در منطقه 5

به منظور محاسبه حجم پول وارد شده در بازار مسکن می‌توان قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در این ماه را در 85 متر مربع ( متوسط متراژ مسکن معامله شده در تهران) ضرب کرده و دوباره حاصل را در کل معاملات در هر منطقه ضرب کنیم.

در همین خصوص مشاهده می شود، در منطقه 5، ارزش کل نقدینگی وارد شده برابر با 5 هزار و 214 میلیارد تومان بوده که بیشترین سطح را در میان سایر مناطق داشته است.

دومین رکورد در این بازه به منطقه 2 متعلق بوده که معادل با 3 هزار و 850 میلیارد تومان به ثبت رسیده است.

درمقابل نیز کمترین سطح ورود نقدینگی به بازار مسکن تهران نیز در منطقه 19 ثبت شده و برابر با 169 میلیارد تومان بوده است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *