درحالی شورای پول و اعتبار وام کمک ودیعه ۶۰ میلیون تومانی برای مستأجران تهرانی را مصوب کرده که این رقم در مقایسه با سال گذشته ۱۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

 

کاهش 10 میلیون تومانی وام ودیعه مسکن در تهران

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در آستانه نقل و انتقال در بازار اجاره مسکن از تداوم پرداخت وام ودیعه مسکن در سال 1401 خبر داده و اعلام کرد: شورای پول و اعتبار تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستأجران برای شهر تهران، مراکز استان‌ها و سایر نقاط شهری به ترتیب 60، 45 و 35 میلیون تومان را مصوب کرده که اجرای آن به‌زودی به شبکه بانکی کشور ابلاغ خواهد شد.

ارقام اعلام شده از سوی معاونت مسکن و ساختمان در مقایسه با مصوبه قبلی ستاد ملی کرونا تغییر کرده است. بر اساس مصوبه سال گذشته ستاد ملی کرونا سقف وام کمک ودیعه مسکن برای کلانشهر تهران 70 میلیون تومان، سایر کلانشهرها 40 میلیون تومان و سایر شهرها 25 میلیون تومان بود که نسبت به وام ودیعه سال 99 به ترتیب 20، 10 و 10 میلیون تومان افزایش یافته است.

اما این وام در سال جاری برای کلانشهر تهران 10 میلیون تومان کاهش و برای مراکز استان‌ها و سایر شهرها 5 و 10 میلیون تومان افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، بر اساس آمار مرکز آمار ایران هزینه تمدید قراردادهای اجاره مسکن در زمستان گذشته به‌طور متوسط 51 درصد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *