مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گروه زنانی که می‌توانند از مسکن ملی استفاده کنند را معرفی کرد. زنان سرپرست خانوار بالای ۳۵ سال، بیماران خاص، معلولان جسمی و حرکتی و آقایان مجرد بالای ۴۵ سال می‌توانند از طرح نهضت ملی مسکن استفاده کنند.

کدام زنان می‌توانند مسکن ملی بگیرند؟

 

احمد مرزبان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به طولانی شدن روند تکمیل تقاطع غیرهمسطح سنجان اظهار کرد: طولانی شدن روند اجرای پروژه مذکور به دلایل مختلفی اعم از تغییر چندباره طرح، عدم جابه‌جایی تأسیسات، عدم آزادسازی املاک و مشکلات هدایت ترافیک بوده است که همگی خارج از اختیار این اداره بود است.

چه زمانی مسکن ملی ساخته می‌شود؟

وی ادامه داد: هر زمان که مشکلات موجود برطرف شود اداره کل راه و شهرسازی نیز با سرعت و بدون فوت وقت اقدام به اجرای عملیات کرده و پیشرفت فیزیکی پروژه به ناگاه روند صعودی به خود گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با بیان اینکه درحال‌حاضر در استان مرکزی ۱۰۵ کیلومتر آزادراه و ۱۶۵ کیلومتر بزرگراه و حدود ۱۳۰ کیلومتر راه‌های اصلی در دست ساخت است، گفت: در مجموع تاکنون در استان مرکزی در قالب طرح اقدام ملی مسکن عملیات اجرایی ساخت حدود ۱۰ هزار واحد مسکن آغاز شده است.

بیش از ۲۱ هزار واحد سهمیه ابلاغی وزرات راه و شهرسازی برای استان مرکزی

مرزبان عنوان کرد: در طرح اقدام ملی مسکن ۲۱ هزار و ۲۹۰ واحد سهمیه ابلاغی وزرات راه و شهرسازی برای استان مرکزی در نظر گرفته شده بود که از این تعداد ۱۲ هزار و ۴۰۰ واحد سهم شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران و ۸ هزار و ۸۹۰ واحد سهم شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بوده است.

وی ادامه داد: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر با متولی گری راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۷ هزار و ۴۴۹ واحد تأمین زمین و عملیات ساخت آغاز شده است.

مرزبان گفت: هزار واحد نیز برای نیروهای مسلح بوده و ۳۸۰ واحد پروژه مشارکتی ابلاغی در طرح اقدام ملی مسکن بوده است.

سهمیه شهر اراک در طرح اقدام ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به اینکه در شهر اراک سهمیه اقدام ملی ۴ هزار و ۷۱۴ واحد بوده، عنوان کرد: از این تعداد ۹ هزار و ۸۶۵ نفر ثبت نام کرده و ۷ هزار و ۷۰۳ نفر واجدین شرایط بوده‌اند.

مرزبان در ادامه گفت: در مجموع هزار و ۸۸۱ واحد واریز وجه صورت گرفته است. با توجه به تقاضای مردم اراک، مسئولان و نمایندگان تلاش بر این شد که در اراک موقعیتی ایجاد شود که مردم بتوانند خانه‌دار شوند که در این راستا زمینی ۲۴ هکتاری با عنوان کوی سردار شهید سلیمانی با ظرفیت هزار و ۳۲۰ واحد در حال ساخت است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی تصریح کرد: سهمیه ابلاغی شهر ساوه ۱ هزار و ۶۲۵ واحد بوده که ۵ هزار و ۲۲۸ نفر ثبت نام کرده‌اند و هزار و ۸۴۸ واحد واریز وجه صورت گرفته که برای تمامی این واریزی‌ها تأمین زمین صورت گرفته است.

مرزبان ادامه داد: همچنین زمین برای ساخت ۴۲ واحد برای کمیته امداد در نظر گرفته شده است.

شرایط زنان سرپرست خانوار برای ثبت نام

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: زنان سرپرست خانوار بالای ۳۵ سال، افراد نخبه و معلولان جسمی و حرکتی و آقایان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص نیز می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

وی ادامه داد: ثبت نام برای سایر مجردین در شورای مسکن مطرح و با کلیات آن موافقت شده است.

منبع: مهر

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *