تبریز- ایرنا – سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: ۲۷۰ هزار متقاضی مسکن در استان در طرح نهضت ملی مسکن و در سامانه مربوطه ثبت نام کرده اند.

۲۷۰ هزار متقاضی مسکن ملی در آذربایجان‌شرقی ثبت نام کردند

امیر بخشی زاده، روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: از این تعداد بیش از ۲۰۷ هزار متقاضی از شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۶۳ متقاضی از شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان هستند.

وی با اشاره به اینکه ۲۶ هزار نفر از ثبت نام کنندگان مردان مجرد بین ۲۳ تا ۴۵ سال و ۴۵ سال به بالا هستند، اظهار داشت: از مجموع ثبت نام کنندگان ۴۲ هزار نفر در شهرهای تبریز، مراغه، اهر و مرند و ۱۶۵ هزار نفر در شهرهای جدید سهند و شهریار که جزو شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت هستند، برای استفاده از تسهیلات این طرح ثبت نام کرده اند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: پس از اتمام زمان ثبت‌نام و پالایش متقاضیان بر اساس شرایط استفاده از طرح، متقاضیان نهایی با لحاظ شاخص‌هایی مانند تعداد افراد تحت تکفل، سن سرپرست خانوار، مدت زمان ازدواج و غیره، ۶۵ هزار نفر از متقاضیان ثبت نام کننده واجد شرایط دریافت مسکن شدند.

بخشی زاده، ادامه داد: این اداره کل برای ۵۲ هزار متقاضی زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح را تامین و آماده سازی کرده ولی در برخی شهرها تامین زمین با مشکل مواجه شده که تلاش می شود این مشکل نیز برطرف شود.

وی یادآوری کرد: در این طرح، تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی در تبریز و شهرهای جدید سهند و شهریار، تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی در سایر شهرهای استان و تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومانی در روستاها ارایه می‌شود.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: افراد متقاضی بدون توجه به کدملی، پنج سال اخیر را برابر اسناد و مدارک در هر شهری که ساکن باشند، می‌توانند درخواست ساخت مسکن را در همان شهر ارایه دهند.

بخشی زاده، افزود: فاقد مسکن بودن از شروط مهم ثبت نام برای سرپرستان خانوار و حتی افراد مجرد واجد شرایط بوده و بر این اساس متقاضیان باید از یکم فروردین ماه سال ۸۴ تاکنون هیچگونه معامله مسکن و سابقه مالکیت مسکونی نداشته و از اول انقلاب تاکنون، هیچ تسهیلات دولتی مسکن دریافت نکرده باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *