وزیر راه و شهرسازی، ‌ طرح مسکن مهر را کار بزرگی خواند و گفت: در نهضت ملی مسکن ما موظف هستیم زمین را در اختیار مردم قرار دهیم و تاکنون بیش از ۷۰ درصد زمین برای نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شده است.

70 درصد زمین برای نهضت ملی مسکن تامین شد

به گزارش مشرق، ‌ رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی امروز در مراسم آغاز پروژه مشترک مسکن برای کارکنان ارتش، گفت: ما با نیروهای مسلح برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی تفاهم داشتیم که در حال گسترش است.

وزیر راه و شهرسازی عرضه و تقاضای مسکن را نامتناسب خواند و گفت: قانون جهش تولید مسکن در مهرماه ابلاغ شد و ما باید اقدامات بنیادی، حرکت یک قطار را شروع کنیم.

وی ادامه داد: تعامل با بانک‌ها و ایجاد صندوق ملی مسکن از جمله فعالیت‌هایی بود که ما باید انجام می‌دادیم.

قاسمی مسکن مهر را کار بزرگی خواند و گفت: در نهضت ملی مسکن ما موظف هستیم، زمین را در اختیار مردم قرار دهیم و تاکنون بیش از ۷۰ درصد زمین برای احداث ۴ میلیون مسکن در طرح نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شده است.

وزیر راه و شهرسازی در مورد تراکم در نهضت ملی مسکن گفت: ما در نهضت ملی مسکن تراکم‌ خانوار را به زیر ۵۰ خانوار در هکتار رساندیم و زمین بر این اساس واگذار کردیم.

وی افزود: در شهرهایی که خانه‌ها یک طبقه هستند، ما قطعا نهضت ملی را یک طبقه می‌سازیم.

رستم قاسمی تعداد ثبت‌نام نهضت ملی مسکن را بیش از ۵ میلیون متقاضی خواند و گفت: پیش بینی می‌کنیم ۴ میلیون متقاضی واجد شرایط نهضت ملی مسکن واجد شرایط تلقی شوند.

وزیر را وشهرسازی گفت: یک میلیون و ۳۵۸ هزار واحد مسکونی در دست اجرا داریم.

وی ادامه داد: مشکلات مسکن به دلیل عرضه نامناسب است که نهضت ملی مسکن این مسئله را حل خواهد کرد.

منبع: فارس
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *