توصیه هایی به مشاورین املاک تازه کار

در این مقاله خواهید خواند:

با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید

 

یکی از بزرگترین نیاز ها و مهارت هایی که افراد در حرفه مشاور املاک می بایست داشته باشند و به دنبال افزایش توانایی خود در آن باشند برقراری ارتباط با افراد مختلف می باشد. شما به عنوان مشاور املاک تازه وارد باید بدانید که ارتباط شما با افراد محل، کاسبان و ارتباط موثر با مشتریان یکی از مهمترین ارکان موفقیت شما در این حرفه می باشد. لذا در ابتدای کار تلاش کنید روی این مورد مطالعه داشته و سعی در برقراری ارتباط با افراد مختلف کنید. با آنها رابطه ای گرم و صمیمانه شروع کرده و برای این منظور می توانید با کاسبان محل وارد رابطه شده و از اوضاع و شرایط محل بپرسید و در روزهای بعد پیگیر روابط خود باشید.

 

با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید

 

اطلاعات خود پیرامون بازار مسکن را بالا ببرید

 

شناخت بازار مسکن علاوه بر آشنایی شما با حیطه کاریتان برای دادن اطلاعات کافی به مشتری لازم و ضروری می باشد. شما به عنوان یک مشاور املاک دارای وظایفی هستید که باید با داشتن اطلاعات کافی در مورد بازار و چگونگی شرایط آن نسبت به انجام آنها اقدام کنید. به عنوان یکی از ساده ترین کارهایی که بایستی به عنوان مشاور املاک انجام دهید کارشناسی کردن ملک و دادن قیمت حدودی به افراد می باشد. برای این منظور شما باید در مورد معیارها و شرایط بازار اطلاعات کافی داشته باشید و آنها را بروز نگه دارید تا بتوانید گام هایی موثر در مسیر حرفه خود بردارید.

 

برای این منظور می توانید اخبار روز مسکن را دنبال کرده و در مورد اصطلاحات ملکی و همچنین قوانین حقوقی مربوط به آنها مطالعه داشته و اطلاعات خود را بالا ببرید.

 

اطلاعات خود پیرامون بازار مسکن را بالا ببرید

 

بر روی یک منطقه تمرکز کنید

 

به عنوان یک مشاور املاک تازه کار شاید تصور کنید که بهتر است در مورد تمام مناطق شهر اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید موفق تر عمل کنید اما باید بدانید که این تصور اشتباه بوده و برای موفقیت بایستی ابتدا تمرکز خود را در یک منطقه و پیرامون محله های آن گذاشته و اطلاعات جامعی در مورد آنها بدست آورید. به طوری که از تمامی پروژه ها و برج های منطقه آگاهی داشته و در زمان مناسب بتوانید از اطلاعات خود استفاده کنید.

 

اگر تمرکز خود را در یک منطقه خاص قرار دهید و با پشتکار لازم ادامه دهید می توانید پس از مدتی کوتاه کارهای بزرگی را به سرانجام برسانید و فایل ها و همچنین مشتری های مناسب و بسیاری را در ماه مدیریت کنید. اگر با این دیدگاه ادامه دهید طولی نخواهد کشید که به عنوان یکی از بهترین مشاورین منطقه شناخته شده و در فرصت مناسب می توانید برای دیگر مناطق نیز برنامه ریزی کنید.

 

از فناوری های روز استفاده کنید

 

امروزه بسیار از فعالیت ها به صورت آنلاین و با استفاده از سایت های اینترنتی انجام می شود. لذا اطلاعات خود در این زمینه را بالا برده و خدمات مختلف این چنینی بهره مند شوید.

 

  • با سایت های مختلف مسکن آشنا شده و فایل های مناسب را پیدا کنید
  • در صورت امکان سایت و یا صفحات مخصوص خود را راه اندازی کنید.
  • از تبلیغات در فضای مجازی غافل نشوید.

از فناوری های روز استفاده کنید

 

ثابت قدم باشید

 

به عنوان یک تازه کار باید بدانید که چالش های بسیاری را باید طی کنید تا بتوانید تجربه و مهارت کافی برای حرفه ای بودن را بدست آورید. برای خود اهداف مشخصی را تعیین کردهخ و با پشتکار کافی ادامه دهید. باید بدانید که هیچ موفقیتی بدون سختی و براحتی بدست نخواهد آمد. لذا برای بدست آوردن آن ثابت قدم مانده و بر روی اهداف خود تمرکز کنید. برای بهتر عمل کردن باید بدانید که هر حرفه ای شرایط خاص خود را دارد و باید آنها را پذیرفته و با شوق و اشتیاق ادامه داد.

 

  • بدانید که برای موفقیت در ابتدای راه باید بیشتر کار کنید و کمتر انتظار داشته باشید.
  • بدانید که برای داشتن درآمد مناسب از این حرفه حداقل یک سال زمان لازم است.
  • بدانید که باید صبور باشید و از شرایط دشوار نترسید.
  • بدانید که باید هر روز و به طور منظم سرکار بروید.
  • بدانید که باید آخر هفته ها جدی تر کار کرده و قید تعطیلات را بزنید.
  • بدانید که تابستان بهترین فصل برای مشاورین املاک است و باید برای آن آماده باشید.

ثابت قدم باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *