هیئت وزیران پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در خصوص اصلاح مصوبه مربوط به پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در سال ۱۴۰۱ را تصویب کرد.

اصلاح مصوبه پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی

به گزارش خبرگزاری برنا، هیئت وزیران پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در خصوص اصلاح مصوبه مربوط به پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در سال ۴۰۱ را تصویب کرد.
براساس این مصوب سقف فردی تسهیلات از ابتدای سال کنونی با رعایت مقررات ملی ساختمان برای حداقل ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی (در مجموع به مدت ۲۰ سال) تعیین می‌شود.
وزارت راه و شهرسازی مکلف است با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی براساس معیار‌های شدت ضریب محرومیت، بالاتر بودن جمعیت نسبی و نسبت خانواده‌های دچار بدمسکنی، روستا‌های هدف را انتخاب و اشخاص مشمول را با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به بانک عامل معرفی کند.
استفاده نکردن متقاضی از تسهیلات بانکی طرح ویژه نوسازی و بهسازی در روستا‌های زیر ۲۵ هزار جمعیت در سنوات گذشته و نیز امکانات دولتی مربوط به تامین مسکن از جمله شرایط استفاده از این تسهیلات است. استفاده از این ظرفیت برای مردان مجرد با اولویت متاهلین بلا اشکال است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *