بانک‌ها 98 درصد تکلیف نهضت ملی مسکن را انجام ندادند

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان “بانک‌ها کمتر از ۲ درصد به تکلیف خود در پرداخت وام مسکن عمل کردند” گفت: در نهضت ملی مسکن باید برای مردم توضیح دهیم که تاکنون چه کاری انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا رضایی‌کوچی اظهار کرد: با توجه به این‌که 14 ماه از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن گذشته باید برای مردم توضیح دهیم که تاکنون چه کاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه وزارت راه در حوزه تأمین زمین به خوبی عمل کرده و برای 2 میلیون واحد مسکونی زمین آماده است، افزود: اما در زمینه ساخت واحدهای مسکونی که به تسهیلات بانکی مرتبط بوده رضایت نداریم.

وی ادامه داد: بانک‌ها مکلفند 360 هزار میلیارد تومان در سال اول به حوزه مسکن تسهیلات پرداخت کنند که متاسفانه جز بانک مسکن سایر بانک‌ها کمتر از 2 درصد به وظیفه خود در پرداخت تسهیلات عمل کردند، این به معنی نبود اراده جدی در بانک در حوزه تسهیلات مسکن است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: امیدواریم در جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیس‌جمهور، بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن شوند چراکه مردم ثبت نام و آورده اولیه خودشان را نیز واریز کرده‌اند، اگر  مشکلات تسهیلات بانکی حل شود شاهد نتیجه گرفتن قانون جهش تولید مسکن خواهیم بود.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *