مدیرعامل سیمان تهران از دستیابی به 5 محصول دانش بنیان در بخش مسکن خبر داد و گفت : به مرز‌های خودکفایی در این صنعت راهبردی نزدیک شده ایم.

رونمایی از ۵ محصول دانش بنیان در بخش مسکن

به گزارش گروه مسکن اقتصاد 100،  سید عباس حسینی در این باره  افزود : با رونمایی از ۵ محصول دانش بنیان توانسته ایم علاوه بر ایمنی در حوزه حفاری‌های خشک و دریایی، هزینه‌ها را کاهش دهیم.

وی افزود:  ایران به عنوان دومین دارنده مخازن هیدروکربنی جهان، صنعت نفت در اقتصاد ایران جایگاه ویژه‌ای دارد. کمااینکه درگذشته کشور نفت‌خیز ایران از صفر تا صد عملیات اکتشاف، تولید، پالایش و پتروشیمی در اختیار شرکت‌های خارجی بود، اما اکنون به مرز‌های خودکفایی در این صنعت راهبردی نزدیک شده ایم.

به گفته مدیرعامل سیمان تهران سیمان‌کاری چاه‌های نفت و گاز، بخش مهمی از عملیات تکمیلی حفاری چاه است و  تاثیر کیفیت سیمانکاری در افزایش طول عمر چاه نفت  بسیار زیاد است؛ بنابراین سیمان‌کاری را می‌توان از مهم‌ترین خدمات در طول عملیات حفاری چاه‌های نفت یا گاز  به شمار آورد.

او می‌گوید: عمر چاه، میزان تولید و مدت بهره ‎دهی آن به مقدار وسیع  بستگی به درجه موفقیت این خدمات دارد. علاوه بر مسئله ایمنی و کاهش هزینه در حفاری‌های خشکی و دریایی، مسئله زیست‌محیطی مربوط به مواد شیمیایی به علت حفاظت سفره آب‌ها در حین و پس از حفاری از اهمیت بالایی برخوردار است.

حسینی گفت: سیمان تهران اولین تولیدکننده سیمان حفاری چاه نفت در خاورمیانه  است و در طول ۷ دهه همواره متعهد به تولید مستمر و با کیفیت این محصول بوده و در طول این مدت علاوه بر ارتقاء کیفیت سیمان‌های تولیدی سعی در رفع سایر نیاز‌های صنعت نفت در بخش سیمانکاری چاه نفت و گاز داشته است.

او گفت: امسال هم با راه اندازی بخش نوآوری و فعالیت‌های دانش بنیان شهدای سیمان تهران، علاوه بر تلاش در بومی سازی نیاز‌های صنعت سیمان، در حوزه فرآیند سیمان کاری چاه نفت نیز اقدامات ارزشمندی صورت پذیرفته است.محصولات دانش بنیانی که امروز تولید شده شامل سیمان فوق سبک، سیمان الاستیک، سیمان تقویت شده، سیمان هوشمند خودترمیم شونده، سیمان هوشمند خودحسگر است که مزایای این محصولات، افزایش طول عمر چاه، کاهش هزینه‌های تعمیرات و حفاری چاه ­های  نفت و گاز، افزایش تولید نفت و گاز در چاه­‌هایی که از این سیمان‌ها استفاده می‌کنند، است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *