ساخت نهضت ملی مسکن در 7 طبقه/ مسکن مهر پردیس تابستان 1402 تحویل می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز ساخت ۱۰۰هزار واحد نهضت ملی مسکن در ۹ استان، گفت: واحد‌های باقیمانده مسکن مهر پردیس تابستان آینده تحویل متقاضیان می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علیرضا جعفری در آیین آغاز عملیات اجرایی 100 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 13 شهر جدید کشور، اظهار کرد: امروز عملیات اجرایی ساخت 100 هزار واحد مسکن در 9 استان در قالب گام دوم نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید آغاز شد.

وی ادامه داد: در بخش طراحی و تراکم واحدها نهضت ملی مسکن به‌سمت تراکم پایین حرکت کرده‌ایم. در شهرهایی که موجودی زمین مناسب است واحدها یک طبقه حیاط‌دار، 2 و 3 طبقه ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه این نوع طراحی مورد استقبال مردم قرار گرفته است، افزود: در کلان‌شهرها نیز واحدها در ساختمان‌های 6 تا 7 طبقه ساخته می‌شود. با توسعه برنامه زمین ظرفیت پروژه‌ها را به‌سمت تراکم پایین می‌بریم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با اشاره به این که در این مرحله بیشترین واحدها با 22566 واحد مربوط به شهر جدید پرند است که با همکاری نیروی زمینی ارتش ساخته می‌شود، اضافه کرد:

در زمان حاضر 526 پروژه روستایی و زیربنایی در بخش‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، خدماتی، تجاری و… به‌ارزش 20 هزار میلیارد تومان در حال اجراست.

جعفری همچنین با اعلام اینکه 80 درصد مساکن مهر کشور تا پایان سال تکمیل می‌شود، گفت: واحد‌های باقیمانده شهرهای پردیس، پرند و هشتگرد نیز تا تابستان سال آینده تحویل متقاضیان می‌شود.

انتهای پیام/+

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *