رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از حضور امروز وزیر راه، مسکن و شهرسازی در این کمیسیون با محوریت بررسی آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن، سامانه املاک و اسکان و تاخیر پروازها خبر داد.

وزیر راه: فروش بلیت‌های چارتری در ایام اربعین ممنوع است

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی درباره حضور وزیر راه، مسکن و شهرسازی در جلسه امروز این کمیسیون اظهار داشت: امروز بحثی را در ارتباط با بررسی وضعیت سامانه املاک و اسکان و وضعیت نهضت ملی مسکن به عنوان بخش نظارتی مجلس داریم و در این رابطه مسائل مرتبط با آن را بررسی کرده و گزارش وزیر از روند مسائل را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: ما یک عقب افتادگی جدی در ارتباط با وضعیت سامانه املاک و اسکان داریم. متاسفانه این سامانه به ادله مختلف هنوز نتوانسته است ماموریت خود را انجام بدهد. یعنی در واقع به سمتی حرکت کند که بتواند شناسایی دقیقی در حوزه‌ املاک ارائه کرده و بتواند دارایی‌های غیر منقول افراد را به صورت دقیق معرفی کند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه باید برای هر تصمیمی که در حوزه املاک و مسکن داشته باشیم از اطلاعات دقیق استفاده کنیم، تاکید کرد: بخشی از این اطلاعات از دستگاه‌های مختلف جمع‌آوری شده، اما بخشی از این کار به دلیل کوتاهی وزارت راه، مسکن و شهرسازی به عنوان متولی این امر، نتوانسته انگیزه مردم و اسباب ورود مردم به این سامانه، کنترل اطلاعات ثبت شده و زدن تیک تائید اطلاعات موجود را بزنند. این موضوع باعث شده است تا ما نتوانیم از اطلاعات موجود بهره برداری کنیم چون موارد موجود، اطلاعات خامی است که باید به مرحله نهایی برسد.

وی با اشاره به بررسی وضعیت نهضت ملی مسکن در جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان داشت: وضعیت نهضت ملی مسکن، موضوع دیگری که قرار است امروز در جلسه با وزیر راه، مسکن و شهرسازی مطرح شود. اگرچه اقدامات خوب و با برکتی در این حوزه صورت گرفته است. اما، با توجه به وعده داده شده برای ساخت چهار میلیون مسکن در طول چهار سال،  باید بررسی کنیم با توجه به گذشت یک سال از این طرح چهارساله، آیا ۲۵ درصد از این اقدامات که قرار است نهایتاً در چهار سال منجر به ساخت چهار میلیون مسکن شود، انجام شده است یا خیر؟

پژمانفر گفت: نهضت ملی مسکن کار بسیار بزرگی است که به نظارت لحظه به لحظه نیاز دارد تا محقق شده و گزارشی است که باید ارائه شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس دیگر دستور کار جلسه امروز کمیسیون متبوع خود با وزیر راه، مسکن و شهرسازی را رسیدگی به تاخیر پروازها اعلام کرد و افزود: تاخیر پروازهای هوایی یکی از مسائلی است که درباره آن شکایت فراوانی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس واصل شده است. باید علت تاخیرها و همچنین برنامه سازمان هواپیمایی به عنوان زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی بررسی شده و اعلام شود که قرار است از چه اهرم‌ها و برخوردهایی استفاده شود تا مسافران این‌قدر دچار مشکل نشوند. وضعیت به گونه‌ای نشود که مردم نتوانند درباره پروازهای خود برنامه‌ریزی کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به در پیش بودن ایام اربعین بحث ایمن‌سازی جاده‌ها نیز یکی از مسائلی است که در جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با وزیر راه مسکن و شهرسازی مطرح می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *