بنیاد مسکن معابر و محیط شهری زاهدان را بهسازی می‌کند

مقام مسئول بنیاد مسکن انقلاب از بهسازی معابر و محیط شهری حاشیه‌های زاهدان خبر داد و گفت:‌در زمان حاضر ۲۰۰۰ واحد مسکونی در زاهدان در حال ساخت است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مجید جودی معاون بازسازی بنیاد مسکن یادآور شد: ساماندهی بافت و محیط شهری زاهدان و احداث 10 هزار واحد مسکونی در تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه بین بنیاد مسکن، شهرداری و سازمان برنامه و بودجه در سال 98 برعهده بنیاد مسکن قرار گرفت.

وی افزود: بر این اساس مقرر شد تا اراضی که توسط بخشی از ساکنان بافت‌های غیررسمی تصرف شده توسط شهرداری واگذار و پول اراضی توسط سازمان برنامه و بودجه به شهرداری پرداخت شود.بخشی از تملک اراضی در سال 98 انجام و هزینه تملک این اراضی از سوی سازمان برنامه و بودجه به شهرداری پرداخت شد. این روند خوب پیش می‌رفت و بخشی از کار انجام شد.

وی ادامه داد: در سفر رییس‌جمهور به زاهدان این بافت نیز مورد بازدید قرار گرفت و مقرر شد تا مابقی تعهدات توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شود. در کنار آن برای ایجاد مشوق بین ساکنان و ایجاد ارزش افزوده برای ساکنان و سازندگان برای نوسازی حاشیه شهر زاهدان، بهسازی محیط شهری و معابر توسط بنیاد مسکن انجام شد.

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مسکن برای بهسازی معابر و محیط شهری حاشیه شهر زاهدان حدود 150 میلیاردتومان هزینه کرد. این هزینه‌ها و بهسازی‌ها شامل ایجاد کانال، اصلاح خیابان‌ها، پیاده‌رو سازی، ایجاد زمین‌های ورزشی است که اینها بخشی از فعالیت های بنیاد مسکن در حاشیه شهر زاهدان به شمار می‌رود.

جودی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون برای سازندگان و مردم جذابیت ایجاد شده است که در زمین هایی که قبلا آلونکی وجود داشت با تسهیلات کم بهره واحدی مقاوم بسازند، افزود: در برنامه احداث 10 هزار واحد طی سه سال بوده است که هم‌اکنون 2 هزار واحد شروع شده و در حال اجراست.

وی ادامه داد: بستر سازی و بهسازی محیط شهری بخش مهمی از کار بود که توسط بنیاد مسکن انجام شد و هم اکنون به ساخت واحدهای مسکونی و تکمیل آنها رسیده ایم.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *